Розпочався ХІ Конґрес СКУ за участю Президента України

Урочисте відкриття ХІ Конґресу Світового Конґресу Українців відбулося 25 листопада 2018 р. в Національному спортивному комплексі “Олімпійський” в Києві, повідомляє кореспондент CRCMedia.

У ньому взяли участь майже 300 запрошених – делегатів об’єднання, членів уряду, представників громадськості, духовенства. Почесними гостями урочистого відкриття конґресу стали Президент України Петро Порошенко, міністр закордонних справ України Павло Клімкін, Глава і Отець Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав Шевчук та інші.

Відкриття конґресу розпочалося спільною молитвою, яку відслужили представники різних релігійних угруповань в Україні, зокрема екзарх Вселенського Патріархату в Україні, представники Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви, Української греко-католицької церкви, Української римо-католицької церкви, Духовного управління мусульман України та Об’єднання юдейських релігійних організацій України.

Були оголошені привітання на адресу голови СКУ Евгена Чолія та десятки осіб отримали медалі СКУ. Найвищу нагороду від Світового Конґресу Українців нагороджено голову МІОК Ірину Ключковську медаллю СКУ св. Володимира Великого за особистий внесок, у піднесення іміджу СКУ.

Голова СКУ нагадав про величезну мережу СКУ в 60 країнах і зазначив, що в конґресі беруть участь гості та делегати СКУ із 30 країн.

Президент України у своїй промові згадав про українську громаду Росії, яка за його словами є частиною СКУ. “Я закликаю в різний спосіб підтримувати її. В Росії тепер дуже не легко бути українцем. Може навіть складніше, ніж будь де. І кожен українець, який вішає український прапор, який співає український Гімн, який роз’яснює росіянам чий Крим, потребує нашого захисту і нашої підтримки”, – підкреслив президент П. Порошенко.

Фото: Служба Віце-прем’єр-міністра України