Збірна України стала чемпіоном світу з шашок-64

17 серпня 2021 український спортсмен Юрій Анікєєв виграв фінальний раунд чемпіонату Європи 2021 з шашок-64, повідомляє спеціальний кореспондент CRCMedia ‒ новини європейської діаспори.

Так чоловіча збірна України завоювала золоті медалі у турецькій Каппадокії на командному чемпіонаті світу 2021 з шашок-64 у форматі швидкої гри.

За українську команду виступали Юрій Анікєєв (Харків), Фелікс Шепель (Дніпро) і Денис Шкатула (Вінниця).

У півфіналі змагань, що відбувалися у Туреччині з 10 до 17 серпня, Юрій Анікєєв у дуже принциповому матчі вибив з боротьби за золото Сєрґєя Бєлошеєва, який, будучи представником так званого Криму, в 2014 році змінив спортивне громадянство з українського на РФ.

У фінальному матчі Анікєєв, який представляє Харківську область, за рахунок перемоги в швидкій грі здолав росіянина Алєксандра Георгієва, багаторазового чемпіона світу з шашок. Хоча нічия влаштовувала суперника через додаткові критерії, Юрій зумів виграти вирішальну партію у одного з найкращих гравців сучасності.

Українці обійшли відразу п’ять збірних РФ, сформованих за принципом поділу країни на федеральні округи. РФ має таке право як провідна країна в цьому виді спорту. Попри велику кількість у суперників гросмейстерів найвищого класу, українці не знітилися, обіграли три російські команди (5:1, 5:1, 4:2) і зіграли внічию (3:3, 3:3) ще з двома збірними цієї країни. Цього виявилося достатньо, щоб завоювати золоті медалі з відмінним результатом – 16 очок з 18 можливих.

The World Checkers/Draughts Championship

Не залишилися представники України без медалі і в жіночому турнірі. Віце-чемпіонкою Європи стала Олена Коротка з Кам’янського.

Раніше Юрія Анікєєва дискваліфікували на три роки за “порушення етичного кодексу Міжнародної федерації шашок (IDF)”, зокрема за появу на церемонії нагородження у вишиванці.

Але незабаром Спортивний арбітражний суд в Лозанні (CAS) анулював вердикт російського керівництва IDF, повністю виправдавши українського спортсмена. Більш того, CAS також зобов’язав федерацію виплатити представникам з України 145 000 гривень компенсації та покрити витрати за хід судового процесу.