По всій підконтрольній території України триває воєнний стан

21 квітня 2022 Верховна Рада України підтримала рішення про продовження воєнного стану в Україні, повідомляє спеціальний кореспондент CRCMedia.

Рішення підтримали 300 народних депутатів України.

„Так, на закритому засіданні український парламент ухвалив проєкт Закону про затвердження Указу Президента України „Про продовження строку дії воєнного стану в Україні“ від 19 квітня 2022 № 7300“, – повідомляє Олекса Мартінець, координатор освітніх кампаній КРЦ.

Законом затверджено указ президента від 19 квітня 2022, яким строк дії воєнного стану в Україні буде продовжено з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб, тобто до 05:30 25 травня 2022.

Доповідають експерти КРЦ.

Зазначається, що реалізація відповідного Закону потребуватиме додаткових фінансових витрат із державного бюджету, а продовження дії воєнного стану в Україні сприятиме вжиттю адекватних заходів, спрямованих на відбиття збройної агресії РФ проти України.

Указом Президент України також постановив Міністерству закордонних справ України забезпечити інформування в установленому порядку Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй й офіційних осіб іноземних держав про продовження строку дії воєнного стану в Україні, про обмеження прав і свобод людини та громадянина, що є відхиленням від зобов’язань за Міжнародним пактом про громадянсько-політичні права, та про межу цих відхилень і причини прийняття такого рішення.

Закон негайно оголошується через масмедіа та набирає чинності з дня його опублікування.

Довідка: Воєнний стан по всій підконтрольній території України запровадили 24 лютого, 15 березня його продовжили до 25 квітня 2022 року.