Міжнародні спостерігачі від КРЦ фіксують у Могилеві-Подільському агітацію в день тиші

Вінницька область

В м. Могилеві-Подільському акредитовані спостерігачі ЦВК від Міжнародної неурядової організації „Координаційний ресурсний центр“ (КРЦ) фіксують стихійну зовнішню рекламу та агітацію від Ільчука Дениса (Політична партія “Радикальна Партія Олега Ляшка”), Руслана Лісничого (Політична партія “Радикальна Партія Олега Ляшка”), Петра Бровка (ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ”) та політичної партії “ЗА МАЙБУТНЄ”.

 

Міжнародна неурядова організація “Координаційний ресурсний центр”

Міжнародна неурядова організація “Координаційний ресурсний центр”

“У такий спосіб, наприклад, представники політичних партій проігнорували Закон України “Про рекламу”, який забороняє розклеювання кожної реклами у невстановлених місцях”, –⁠ повідомив Голова міжнародної місії КРЦ.

Що написано в частині 7 закону України Про рекламу:

Стаття 8. Загальні вимоги до реклами

7. Розміщення реклами та/або рекламних засобів на підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (у тому числі опорах) зовнішнього освітлення забороняється.

crcmedia.info

Як і будь-яка стихійна зовнішня реклама, політична реклама на зовнішній поверхні будинків, будівель, споруд, на парканах, огорожах, на стовпах, підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (і опорах) зовнішнього освітлення та деревах, не тільки псує естетичний вигляд міста, а карається законом. Це передбачено статтями 140 та 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Доповідають експерти міжнародної місії КРЦ.

crcmedia.info

Крім цього, міжнародні спостерігачі від КРЦ зафіксували політичну рекламу без вихідних даних у політичних партіях “УКРАЇНСЬКА СТРАТЕГІЯ ГРОЙСМАНА” й “ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ”.

Також напередодні дня голосування акредитовані спостерігачі ЦВК від Міжнародної неурядової організації „Координаційний ресурсний центр“ виявили передвиборну агітацію, яка заборонена Виборчим Кодексом України.

Потенційні порушники: кандидати до міської ради від політичної партії “Радикальна Партія Олега Ляшка” Денис Ільчук та Руслан Лісничий, кандидат на посаду міського голови від політичної партії “ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ” Петро Бровко.

“Опівночі 24 жовтня по майже всій території України розпочався так званий день тиші напередодні місцевих виборів і будь-яку політичну рекламу й агітацію можна вважати незаконною та таку, що може призвести до неприємних наслідків для тих кандидатів і партій, у чиїх інтересах її проводять”, –⁠ зазначив Голова міжнародної місії КРЦ.

Що написано в частинах 1 і 3 статті 52 Виборчого Кодексу України:

1. Передвиборна агітація розпочинається кандидатом, партією (організацією партії) наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування.

3. Передвиборна агітація у період виборчого процесу поза строками, встановленими у цій статті, забороняється.

crcmedia.info

На території МОЗ Могилів-Подільської Міської Ради Комунального некомерційного підприємства “Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування” акредитовані спостерігачі ЦВК від Міжнародної неурядової організації „Координаційний ресурсний центр“ побачили рекламу та агітацію від Петра Бровка (політична партія “ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ”).

“Таким чином, крім порушення “дня тиші”, представник політичної партії проігнорував Виборчий Кодекс України, який у статті 57. Обмеження щодо ведення передвиборної агітації забороняє такі дії”, інформує Голова міжнародної місії КРЦ.

Раніше повідомлялося, міжнародні спостерігачі від КРЦ фіксують на Вінниччині пошкоджену політрекламу.

Місія КРЦ проходить в межах проєкту „КРЦ – корпус спостерігачів на виборах“, яка здійснює спостереження за всіма виборами в Україні призначених на 25 жовтня 2020 року, проводить моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надаватиме оцінку виборчій кампанії за місцевими виборами та проміжними виборами народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 208.

За більш детальнішою інформацією, співпрацею тощо звертайтеся на crcobservers”равлик”gmail.com до Владислави Полакової, яка є Координаторкою місії КРЦ.