В Японії знайшли стару наукову стрічку зроблену в Україні

У кіноархіві Токіо (Японія) знайшли український науковий фільм “Людина і мавпа” 1930 року виробництва, який вважався втраченим.

Кіноплівку з картиною “Людина і мавпа” планують відреставрувати в Україні. Після цього її презентують на спеціальній події, разом з яким Мінкульт хоче провести перформанс, повідомляє прес-служба Міністерства культури України.

Тетяна Майборода заявила, що у National Film Center, який знаходиться в Токіо, є ще декілька українських фільмів, а втрачений негатив української наукової стрічки “Людина і мавпа” про розплідник мавп у Сухумі, відомий у міжнародному прокаті під назвою “Зоопарк вільних мавп”.

“У 30 в Японії з великим успіхом у прокаті йшли фільми Довженка Земля й Іван, а також фільм Михайла Кауфмана Навесні”, – пояснила експертка Довженко-Центру Тетяна Майборода.

“Вони намагаються дослідити дарвіністську теорію походження людини. Зокрема, велися дослідження умовних рефлексів у мавп, дослідження мозку, проводилися порівняння мозку мавп і мозку людини”, — додала експертка Довженко-Центру.

Український повнометражний науковий фільм режисера Андрія Вінницького вважався втраченим. Про нього збереглося мало інформації. Відомо, що його тривалість – 71 хвилина.

Джерело: Міністерство Культури України