У Чехії згоріла дерев’яна українська церква

28 жовтня 2020 в Чехії згоріла українська старовинна дерев’яна церква, повідомляє спеціальний кореспондент CRCMedia з посиланням на місцеві видання німецьких ЗМІ.

Ukrajinský kostel v Praze

Пожежа у старовинній церкві розпочалася після 14 год. місцевого часу в громаді Праги 5. Вогонь практично повністю знищив храм Святого Михайла 1750 року (за іншою версією збудовано в 1625 році).

“Враховуючи кількість бригад, був оголошений другий рівень тривоги. Вогонь охопив нижню частину дерев’яної конструкції костелу”, – рапортував речник пожежників Мартін Кавка.

 

Відразу пожежники додали, що полум’я охопило всю церкву. “Вогнем був практично зовсім знищений, обвалилася і його вежа. Із внутрішньої частини костелу ми винесли декілька під тиском балонів з пропан-бутаном, які охолоджуємо”, – повідомив Кавка.

Потерпілих внаслідок пожежі – немає.

 

Довідка: Дерев’яну церкву збудовано з чистого дуба в селі Великі Лучки (ред. Мукачівський район, Закарпатська область, Україна) в 1625 році, 1790 розібрано, перевезено до с. Медведівці та зроблено капітальний ремонт.

У ґазеті “Руський вісник” за 7 вересня 1924 надруковано оголошення про продаж церкви. З 1925 року велися переговори про перевезення костелу до Праги і коли в 1929 році громада отримала 1000 чехословацьких корон його вдруге розібрали та перевезли в Чехословаччину. Українські села Мукачівського району, як і більшість Закарпатської області України, в період від 1919 по 1938 перебували під окупацією Чехословаччини.

Дерев’яний храм, спочатку як греко-католицький, побудований у бойківському будівельному стилі з елементами українського народного бароко. Його довжина – 14 метрів, ширина – 8 метрів. Особливістю української церкви є розкішний ансамбль розвинутих барокових бань і главок над трьома верхами.

Офіційна передача костелу в Празі відбулася⁠ 10 вересня 1929 року за участі представників мерії Праги та москвофільського губернатора “Підкарпатської Русі” др. Антона Бескиди.

В 2000 роках українська громада Чехії мала можливість на безоплатній основі отримати Церкву. Але всі, що в мерії представляли українську національну меншину разом з офіційними дипломатами з України не були зацікавлені у створені нового українського середовище “мосту між Україною та Чехією”. У 2008 році занедбаний чеський об’єкт було передано у користування чеським православним, конкретно 6 православній общині празької єпархії Православної церкви чеських земель, згодом Румунській православній церкві.

Фото: http://parohiapraga.eu/