В Плзні з’явиться інтеґраційний центр для громадян України

Будинок цифрових навичок в Плзні перероблять на інтеґраційний центр для біженців, повідомляє спеціальний кореспондент CRCMedia.

Ми приймаємо об’єкт у Західночеського університету, який був в оренді з 2021 року. Будинок позичимо організації Тут і зараз та іншим співдружнім об’єднанням. Інтеґраційний центр для біженців буде допомагати у сфері освіти, працевлаштування, дозвілля та юридичних консультацій. Тут будуть працевлаштовані чеські та україномовні люди. Цим інтеґраційним центром ми хочемо сприяти соціалізації до суспільства, щоб перехід з України до Плзня був для біженців якомога швидшим і комфортним.

Пояснює економічний заступник пріматора Плзня Давід Шлоуф.

Сьогодні в західночеському місті Плзень працює Крайский асистентський центр допомоги Україні (KACPU). Центр запрацював 2 березня 2022 у колишньому універмазі Tesco, що на вулиці Америцькій, 2186/47 біля залізничного вокзалу. Через нього пройшло вже майже 15000 громадян України, 90 % із них становлять жінки та діти. Біженців, які прибули в останніх хвилях екстрено розмістили в спортивній залі TJ Lokomotiv. Їх пообіцяли до кінця тижня перемістити до Пекла – найближчого порожнього будинку.

Цікаво читати: Понад 78 тис. українців в Чехії: нові результати підрахунку ЧСУ