CКУ розпочинає Міжнародну місію зі спостереження за виборами в Україні

Cвітовий Конґрес Українців заявив про розгортання міжнародної місії СКУ зі спостереження за президентськими та парламентськими виборами, повідомляє CRCMedia з посиланням пресове повідомлення організації.

“Місія буде робити оцінку передвиборчого середовища та виборчого процесу в контексті дотримання національного законодавства України і зобов’язань перед Організацією з безпеки і співробітництва в Європі та Радою Європи, а також інших міжнародних стандартів щодо демократичних виборів. Разом з цим Місія спостерігатиме за намаганнями іноземних урядів впливати на вибори шляхом дезінформації, кібератак, провокацій та інших спроб підірвати цілісність виборчого процесу та легітимність демократії в Україні”, – йдеться у повідомлені.

Всі міжнародні місії щодо виборів поділяюся на дві групи – довгострокові міжнародні спостерігачі та короткотермінові міжнародні спостерігачі.

Міжнародні спостерігачі в Україні та в закордонних виборчих дільницях України по всьому світі здійснюватимуть моніторинґ та надаватимуть оцінку президентських виборів, призначених на 31 березня 2019 року та у разі другого туру голосування 21 квітня 2019 р., а також парламентських виборів, запланованих на 27 жовтня 2019 р.

Раніше місії від СКУ очолював голова Комісії Людських та Громадянських Прав Світoвого Конґресу Українців Петер Штик з Франції, в році 2019 призначено Президента СКУ 2008-2018 рр. Евгена Чолія з Канади.

СКУ закликає волонтерів узяти участь у роботі Місії в якості довгострокових та короткотермінових спостерігачів. Термін подання заявок для довгострокових спостерігачів є 7 лютого 2019 р. та для короткотермінових спостерігачів 10 березня 2019 р.

Аплікаційний пакет документів, разом з анкетою, яка необхідна для реєстрації апліканта спостерігачем в ЦВК України, доступний на головній сторінці СКУ – www.ukrainianworldcongress.org/index.php/id/846/lang/ua .

Загальна кількість закордонних виборчих дільниць 102 й орієнтовна кількість виборчих дільниць в Україні 33484.

Джерело: UWC, вл. інф.