В Москві вшанували пам’ять героїв Другого Зимового Походу (1921 р.)

16 грудня 2021 в Національному культурному центрі України в Москві, що на Арбаті, пройшов захід на честь 100-ліття Другого Зимового Походу Армії Української Народної Республіки.

Походу відчайдушного, сміливого, трагічного.

Згадали героїв тих подій, звісно, не оминули трагічну сторінку вітчизняної історії, а саме, трагедію, що сталась під містечком Базар, коли більшовики розстріляли 359 вояків УНР. Людей, які боролись за волю і самоврядування свого народу. Були серед них не тільки українці, були й інші нації: поляки, білоруси, гебреї, німці, татари і навіть китаєць. А вже за 20 років, в 1941, сотні українців були розстріляні вже не більшовиками, а нацистами, просто за те, що ці люди вшанували пам’ять жертв Базару.

CRCMediaВсього в поході прийняли участь три групи: Волинська, Подільська та Бесарабська. Через нестачу зброї та набоїв, амуніції та просто одягу, через погану освіченість про реальний стан в Україні та малу підтримку від населення (нагадую, що тоді по Україні йшов штучний голод), українська армія не змогла виконати своє призначення – З’єднатися, Підняти народні маси на боротьбу проти загарбника. Та все одно цей похід є однією з найтрагічніших і водночас – найзвитяжніших подій в історії України й українського етносу.

crcmedia.infoНаприкінці заходу ми по колу прочитали імена розстріляних від Базаром…

Спеціально для CRCMedia, Ярослав Копельчук.