Запрошення на перегляд фільму „Пpопала гpамота”

16 лютого 2022 в Національному культурному центрі України в Москві відбудеться вечір присвячений 50-річчю художнього фільму Бориса Івченка “Пропала грамота”, повідомляє CRCMedia з посиланням на запрошення.

Перегляд х/ф відбудеться у середу 16 лютого о 19.00 годині в просторах Національного культурного центру України в Москві на вул. Арбат, 9, будівля 1, Москва – зупинка міського громадського транспорту “Арбатська”, РФ.

Організатор: Український молодіжний клуб;
Режисер: Борис Івченко, сценарист: Іван Драч;
У ролях: Іван Миколайчук, Федір Стригун, Галина Долгозвяга, Лідія Вакула-Бєлозьорова, Володимир Глухий, Ніна Матвієнко й інші;

Вхід вільний.

Інформаційна підтримка
Міжнародна неурядова організація “Координаційний ресурсний центр
.

Propala Hramota (1972)
Пропала грамота (1972)

Довідка: Героїчна комедія за мотивами повісті українця Миколи Гоголя “Запропаща грамота (Бувальщина, розказана дячком ***ської церкви)”, повість з циклу “Вечори на хуторі біля Диканьки”, написана приблизно в 1829-1831 роках) розповідає про пригоди козаків Василя та Андрія з гетьманською грамотою на шляху до цариці на московщину у Петербурґ і повернення в рідну Диканьку.

Через совітську політику русифікації кінострічка у 20 столітті десять років пролежала на полиці – була офіційно заборонена до показу. Аж у 1983 році відбулася всенародна прем’єра цензурованої та переробленої версії, яку згодом також заборонили.

У 21 столітті всі україномовні радянські стрічки у публічному доступі в Україні також заборонені для показу під виглядом боротьби за авторські права, не згодою іноземних самопроголошених кінодистриб’юторів та онлайн-платформ Такфлікс, зокрема на соцмережах фейсбук, друзі, ютюб тощо. Одночасно русифіковані версії українських фільмів вільні для перегляду.