Українські скаути в Латвії

5 червня 2020 латвійські скаути разом із своїми побратимами-українцями здійснили спільну 20 кілометрову веломандрівку з передмістя Риґи Саласпілса на найбільший латвійський острів Доле посеред головної латвійської ріки Дауґави, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори з посиланням на повідомлення українського осередку скаутів в Латвії на сторінці у Facebook.

Після закінчення спільної молитви, капелан латвійського осередку Пласту отець Роман Сапужак благословив всіх учасників акції. Веломандрівка розпочалася з місця, де стоять руїни старовинної церкви з 13 століття Святого Юрія – покровителя Львова та скаутів, також цю периферію вважають місцем великої героїчної битви 16 століття.

“Хоч ми ще не герої, але мандрівка була певним випробуванням для новаків від 6 років, юнаків та помічників-батьків пластунів, і усі чудово впоралися з ним!”, йдеться у повідомленні.

Метою веломандрівки було інформувати учасників про так звану зелену енергію держави, яка є одною з найекологічніших країн Європи, зрозуміти для чого побудовані водосховища і яка їхня ціна.

Фото: Ukraiņu skauti Latvijā