Українці з Іспанії вимагають відставки посла Анатолія Щерби

“Federación de Asociaciones Ucranianas” вимагає відставки Надзвичайного і Повноважного Посла України в Королівстві Іспанія Анатолія Щерби. З такою вимогою від імені української громади, звернувся до Президента України, Міністра закордонних справ України та до самого посла президент “Федерації українських асоціацій в Іспанії”, інформує CRCMedia з посиланням на звернення, яке оприлюднено у приватній соцмережі ФБ на сторінках Міжнародного об’єднання українських націоналістів.

Представники асоціації були змушені вдатися до такого кроку після повного ігнорування українського посла громадських організацій.

“Ваша пасивність в згуртуванні намірів громади, Ваша безініціативність, небажання бути на чолі добрих починань громади, а часом і пряме блокування ініціатив лідерів громад приводило до зневіри в громаді, до сварок і скандалів, до ситуативних та “протокольних” заходів “для галочки”, до того, що російська пропаганда в Іспанії повністю декласувала Посольство України як представника офіційної держави Україна, яке, на наше глибоке переконання, мало інформувати щоденно Іспанію офіційну та іспанське суспільство щодо російської агресії в Україні”.

Українці зазначають, що потребують посла-патріота, з яким буде конструктивна співпраця на користь іспанського товариства та України та вимагають припинити розміщувати в Засобах масової інформації неправди щодо українців.

“Ви допустили ситуацію до того, що зараз втягнулися в негідну для Посла України переписку із лідерами української громади на шпальтах іспанських газет, замість того, щоб зустрітися і допомогти громаді в її прагненнях допомогти Вам робити Вашу ж роботу, за яку Вам платить зарплату український народ! Ви, як дипломат, не могли не передбачити, що після Вашої ігнорації активісти можуть звернутися до преси, тому що Ви цинічно ігноруєте український громадський рух в Іспанії і не підтримуєте його в проукраїнських проектах”.

Ви влаштовуєте травлю ініціатора процесу, патріота, журналіста Андрія Якубува (ред. не є членом Об’єднання), який щиро від Вас очікував підтримки, але аж ніяк не переслідувань! І саме Ви, Ваша ігнорація, подвійні стандарти та маніпуляція привели до ситуації, яку ми, громада українців в Іспанії, маємо сьогодні і яка не робить честі ні нам, ні Вам, ні Україні. Йдеться у звернені.

Представники місцевих громад неодноразово звинувачували посла Анатолія Щербу в ігноруванні і навіть блокуванні ініціативи зі спорудження у Мадриді монумента відомому політичному діячу, філософу та українському письменнику Івану Франку, який вже давно лобіює громада – навіть після того, як цю ідею публічно підтримало Міністерство закордонних справ України.

Нагадуємо, подібні претензії до роботи українських дипломатів висловлювали українці з Чехії. Так, 5 березня 2019 р. в Празі за участі Надзвичайного і повноважного посла була презентована брошурка, де крім популяризації видатних людей з України, опубліковані імена донецького сімейства Козлових – представників російського світу та активних співпрацівників Російського центра науки і культури в Чехії, яке відомо своїми відвертими та шкідливими акціями проти суверенітету України та розпалюванням національної ворожнечі в Чехії. Проект Лариси Галишич “Між вами: українці, якими ви їх не знаєте” фінансово підтримало посольство України у Празі разом з МЗС.

Джерело:  ADV, МОУН