В штаб-квартирі МЗС України відбулося засідання щодо статусу закордонних українців

13 серпня 2018 року в Штаб-квартирі Міністерства закордонних справ України відбулося XХХIX засідання Національної комісії з питань закордонних українців.

Повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори з посиланням на повідомлення МЗС у приватній мережі FB.

У ході засідання, якому головував заступник Міністра закордонних справ України Василь Боднар, було розглянуто лише 220 звернень діаспорян щодо статусу закордонного українця, за результатами чого іноземці та особи без громадянства з Білорусі, Молдови, Латвії, Туркменістану, Казахстану, Куби, Коста-Ріки, Австралії, Австрії, та Аргентини отримали статус закордонного українця.

Пропозицій щодо внесення змін до Закону України “Про закордонних українців”, в частині порядку в’їзду та перебування закордонних українців на території України, а також встановлення квот прийому до вищих навчальних закладів України в межах обсягу державного замовлення, члени Національної комісії знову не розглядали, але обіцяли провести відповідні положення під час наступного засідання Комісії.

Довідка: згідно Закону України від 04.03.2004 № 1582-IV “Про правовий статус закордонних українців” закордонний українець – це особа, яка є громадянином іншої держави або особою без громадянства, а також має українське етнічне походження або є походженням з України. Документ, який засвідчує статус закордонного українця видає МЗС у вигляді карточки з вклеєною фотокарткою та підписом Голови національної комісії.