Україномовний журнал “Барвінок” припиняє свою діяльність

Літературно-художній і загальноосвітній журнал для дітей молодшого та середнього шкільного віку “Барвінок” закривається, повідомляє CRCMedia з посиланням на інформацію опубліковану на сторінках червневого випуску журналу.

“Ваші стривожені дзвінки, E-mail з приводу майбутнього “Барвінку”, дуже бентежать нас. Нам самим невимовно сумно і важко, та пояснюємо все як є”, – повідомляє редакція.

Обкладинка україномовного Барвінку № 01 2016 року

Редакція зазначає, що однією з причин припинення роботи журналу стала втрата інтересу до друкованих видань серед дітей: “Діти масово занурюються у віртуальний світ, це не найкращий час для журналу з його апелюванням до смислів, реальності… Наш кораблик уже пришвартовується, ми сходимо на берег, де нас чекають рукописи ще не закінчених книг, підручників, волонтерська робота. Тож іще зустрінемося. Тому не прощаємося, а кажемо: “До побачення!”

Дитячий журнал засновано у січні 1928 року під назвою „Жовтеня” у м. Харкові. Після перерви в роки воєн відновлений у квітні-травні 1945 року уже під назвою „Барвінок”.

завдяки своєму унікальному формату та змісту з 1950 року україномовний журнал “Барвінок” дубльовано іноземною мовою російською. Після відновлення незалежності України під час фінансових криз та нестачу коштів (1990-1999 рр.), трудовому колективові редакції вдається продовжувати традицію дублювання випусків російською мовою, задовільняючи потреби всіх передплатників, зокрема з Кримської області, згодом Автономної республіки Крим та жителів східних областей України.

Національні дотації та держану підтримку україномовне видання не отримує.

Раніше в Росії експерти дійшли висновку, що у читачів в результаті читання дитячого україномовного журналу “Барвінок” (ред. аналізовано підшивку 2015 року) формується ненависть і ворожнеча до росіян.