Урочистості з нагоди відновлення пам’ятника воїнам Української Галицької Армії

6 вересня 2018 р. о 11.30 в чеському Лібереці на цвинтарі в Рупрехтіцях відбудеться урочисте відкриття відреставрованого пам’ятника воїнам регулярної армії Західно-Української Народної Республіки. Воякам Української Галицької Армії довелося вимушено емігрувати до колишньої Чехословаччини – держави, що могла стати для них другою домівкою.

Повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори.

Пам’ятник було почищено за фінансової підтримки Міністерства Закордонних Справ України.

У церемоніях візьмуть участь гетьман Ліберецького краю Мартін Пута, голова міста Ліберець Тібор Батяни та українська громада північної Чехії.

Оргкомітет щиросердечно запрошує всіх прийняти участь у даному заході, прийти помолитись і віддати шану українським воїнам, які боролись за незалежність України. Зустріч біля храму Хреста Господнього в Ліберці о 10.00 год.

Довідка: У Ліберці від 10 вересня 1920 перебувала група генерала Кравса, яка у серпні 1920 р. покинула фронт Армії УНР над Дністром і через тзв. Гуцульщину перейшла до Закарпатської області (300 старшин і 500 вояків), та 130 старшин і вояків, що прибули з італійського табору полонених у Монте Кассіно. У квітні 1921 українців з німецького Яблонного і чеського Ліберця переведено до Йозефова (4 000 осіб), де він проіснував до 1926.

Пам’ятник авторства Василя Касіяна на місці поховань вояків УГА, 1927 р.