Володимир Зеленський: Україна не може запровадити подвійне громадянство через іноземну паспортизацію українців

Триває робочий візит VI президента України в Сполучені Штати Америки, повідомляє спеціальний кореспондент CRCMedia ‒ новини європейської діаспори.

У межах офіційного візиту до США Президент України провів переговори з президентом США Джозефом Робінеттом Байденом-молодшим у Білому Домі, відвідав Сан-Франциско, Каліфорнію. Завершення візиту заплановане на неділю, 5 вересня 2021.

Відповідаючи на запитання англомовного студента Стенфордського університету щодо подвійного громадянства, президент повідомив українською:

“Тобто питання було в тому, що Ви хочете отримати… Українці з діаспори хочуть отримати українське громадянство, як це можна зробити. Питання в тому, як це можна зробити не втрачаючи громадянство Сполучених Штатів Америки, правильно?”

“Це наш підхід… Як можна щось взяти, але не втрачаючи щось, ааа, ви знаєте, я чесно Вам скажу, я думаю, що ви, ви чули мої виступи, меседжі в Україні про те, що… Так, я виступаю за подвійне громадянство, розглядається це питання серед парламентарів України, але тут дуже важливо, дійсно, чи це на часі саме сьогодні, тому що складно, ви самі розумієте, як це було, ааа щодо окупації, тимчасової окупації нашого українського півострову, ви знаєте правду, що є паспортизація, була довгою впродовж 20 років, більше двадцяти років, паспортизація російськими паспортами громадян України на території Криму. Зараз відбувається паралельні речі на тимчасово, на території тимчасово окупованого Данбасу. Біля шєстісот, шести ста тисяч російських паспортів роздано на наших українських територіях, які, ааа, оа, які зараз окуповані, тому, ааа, подвійне громадянство сьогодні, у мирний час, точно ми дуже швидко з парламентаріями проголосували би, піднімаючи це питання в топ пріоритеті і зробили би це. І до речі, зара, заради українців, які мають українське коріння, але живуть, у нас великі діаспори, в Сполучених Штатах Америки, олл овер де волд, ай мін, єс, ін кенеда, ебі діаспора, со енд ін ю”.

Водночас він повторив, що питання залишається актуальним й не може бути універсальне.

“Тому, воно таке питання, ви розумієте, да, дуже складне саме через те, що є паспортизація і деякі громадяни, які мають інші громадянства можуть через цей закон отримати українське, а, е, тому ми повинні дуже серйозно сьогодні боронити наші, наші кордони, тобто… актуальне, питання, але через ці складності про які я вам сказав, нам треба вибудувати таке, е, ммм, е, законодавства щодо, да, подвійного громадянства, воно не може бути універсальне. Ось про що я, універсальне. Підхід до кажної, до кожної громади і підхід до кожної, ааа, окремо, еее країни. Дякую”.

В Україні Міжнародна місія КРЦ розпочала моніторити виборчий процес за проміжними виборами