Алла Польова: За кордоном немає жодної школи з викладанням предметів українською

30 вересня 2020 у Києві в Українському домі відбулася конференція “Перспективи викладання та вивчення української мови як іноземної”, повідомляє спеціальний кореспондент CRCMedia ‒ новини європейської діаспори.

Організатором виступили Український інститут та Національна комісія зі стандартів державної мови.

https://crcmedia.info
Алла Польова під час конференції повідомила, що за межами України немає жодного українського закладу освіти з повним викладанням предметів українською мовою.

“На жаль, на сєгодні немає жодної української школи, в повному розумінні української школи, викладання не лише української мови, а повістю викладання від першого до останнього класу”, – інформує згадуючи не перевірені дані з народної Вікіпедії Директор департаменту комунікацій та публічної дипломатії Міністерства закордонних справ України А. Польова.

“Є міжнародна школа дистанційного навчання. У мене своє відношення до цією школи. Я вам чесно скажу, вона за кордоном майже не функціональна. Чому? Тому що, ця школа пропонує повне навчання, дистанційне навчання, по всіх предметах і по всіх – повній програмі української школи. Це не має сенсу для українських дітей, навіть, скажімо для дітей дипломатів. Тому що, в такому випадку діти мають або повинні відразу навчатися в двох школах, що навантаження нереальне і йде у дітей відраза від однієї із шкіл. Якщо ми викладаєм, приймаємо рішення лише також з української школи, тим самим ми позбавляємо наших дітей соціуму. І це теж не правильно. Тому вона є – це добре, але я думаю, що її треба реформувати і запитати, в першу чергу, напевно думку закордонних українців, яким чином вона мала б функціонувати.”, – рапортувала А. Польова.

Відео: Український кризовий медіа-центр | Український дім

За словами голови Національної комісії зі стандартів державної мови Орисі Демської, запит на вивчення української мови є, але він не може бути аматорським. Потрібен сертифікат. Наша амбітна мета – стати членом ALTE. Тоді сертифікат, який ми будемо видавати, буде сертифікатом міжнародного зразка і буде свідчити про знання української мови, для іноземця.

Мета дискусії – вивести в публічний простір проблематику викладання української мови за кордоном, окреслити поточний стан справ та основні виклики, пов’язані з викладанням української мови як іноземної, обговорити дорожню карту з промоції української мови у світі.

Цікаво читати: КРЦ запрошує приєднатися до Міжнародної місії КРЦ зі спостереження за виборами в Україні