Українці Казахстану: Закордонні українці повинні об’єднатися

Представники української діаспори Республіки Казахстан взяли участь у мережевій конференції, присвяченій 29 річниці Відновленої Незалежности України, повідомляє спеціальний кореспондент CRCMedia ‒ новини європейської діаспори з посиланням на інформаційне повідомлення Посольства України в Казахстані.

Акція відбулася 25 серпня 2020 у Культурно-інформаційному центрі Посольства України в Республіці Казахстан.

Оновлено 27 серпня 2020

До відео конференції приєдналися голови українських громад міст Нур-Султан, Алмати, Шимкент, Мангистауської, Карагандинської, Павлодарської, Петропавловської, Алматинської областей, громадяни України, також громадяни України, які працюють та навчаються в РК. Участь у заході взяли також Алматинське громадське об’єднання кримських татар, представники українського культурного центру м. Омськ, викладачі й учні старших класів ґімназії № 47 м. Нур-Султан, завідувач кафедри “Асамблеї народу Казахстану” Північно-Казахстанського державного університету ім. М. Козибаєва.

Захід розпочався з Державного гімну України, учасникам було продемонстровано відео-привітання Президента України до Дня відновленої Незалежности України, хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих захисників Української Республіки.

У ході свого виступу Тимчасовий повірений у справах України в РК Олег Кобзистий акцентував увагу на єдності українців у боротьбі за незалежність, сподіваннях на довгоочікуваний мир і поверненні окупованих територій. Керівник дипмісії підкреслив, що, українська діяспора, зосібно в Казахстані, є невід’ємною частиною українського народу, яка в силу різних обставин опинилася поза межами Батьківщини, але залишається рушійною складовою українства на мапі світу.

Військовий аташе Посольства Олег Кулик наголосив, що українське військо продовжує захищати Україну. Понад 13 тис. українців загинуло у війні з агресором, серед яких військові, цивільні, діти.

З боку представників українських громадських осередків озвучено такі меседжі: українська громада Казахстану підтримує територіальну цілісність і незалежність України та є солідарною у цьому питанні з світовим українством; ніхто не має права заперечувати незалежність і територіальну цілісність нашої держави; сьогодні українцям доводиться продовжувати боротьбу за свою незалежність; закордонні українці повинні об’єднатися задля забезпечення соборності нашої держави; тільки в єдності усього українства є наша сила.

Голова Алматинського громадського об’єднання кримських татар привітав українців з Днем незалежності та висловив готовність до поглиблення співпраці з українськими громадами РК.

Представник української громади з м. Омськ поділився розповіддю про умови роботи осередку. Він підкреслив, що українці змушені в судах захищати право на своє існування на території РФ (наразі такі судові процеси тривають), закликав українців не тільки на рівні культурно-іміджевих заходів, але й своєю згуртованістю підтримувати етнічну Батьківщину.

За підсумками мережевої конференції представники громад прийняли рішення розповсюдити інформацію щодо проведеного заходу та озвучити основні меседжі серед українців РК на місцях; за умов карантину проводити такі заходи в онлайн режимі на постійній основі із залученням істориків, політологів, ЗМІ, представників українських громад з інших держав; провести у жовтні ц. р. міжнародний захід, присвячений святу “День захисника України”.

Довідка: Закордонний українець (рідше українська діяспора) – це особи, які є громадянами инших держав або особами без громадянства, а також мають українське етнічне походження або є походженням з України;

Українське етнічне походження – це належність особи або її предків до української Nації та визнання нею України батьківщиною свого етнічного походження. Українська держава може представникам української діяспори видавати посвідчення закордонного українця з терміном дії на 10 років.