Великобританія після зміцнення партнерства з Україною хоче розвивати тристоронні зв’язки Британія-Польща-Україна

Міністр закордонних справ Великобританії Елізабет Мері Трасс нагадала про зміцнення двохстороннього партнерства з грудня 2021 року та повідомила про нову ініціативу щодо розвитку тристоронніх зв’язків Великобританія-Польща-Україна в 2022 році, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори.

В реакцію на це в Україні деякі недобросовісні ЗМІ та популярні е-політологи почали писати та поширювати можливо дезінформацію про створення Великобританією нового Союзу із Україною та Польщею.

Нам вдалося зв’язатися з місцевим кореспондентом Ф. Віліамсоном, який спростовує створення нового Союзу із Україною та Польщею посилаючись на прес-службу уряду Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

“Цього тижня Великобританія оголосила про новий пакет підготовки, підтримки та оборонного озброєння для України, щоб посилити її оборонні можливості. І ми працюємо з нашими партнерами над заходами високого впливу, спрямованими на російський фінансовий сектор та окремих осіб. Ми також зміцнюємо наше білатеральне партнерство після переговорів на високому рівні у Лондоні в грудні – і ми розвиваємо нові тристоронні зв’язки з Польщею й Україною”, – йдеться у пресовому повідомленні.

За словами міністра закордонних справ Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, тристоронні зв’язки з Польщею та Україною допоможуть захистити свободу та демократію у Східній Європі.

Зі свого боку на сторінці Ради з геостратегії у Twitter опублікували мапу нової групи.

Раніше, 17 січня 2022 міністр оборони Великобританії Бен Воллес під час виступу в Палаті громад британського парламенту заявив, що незабаром Україна отримає зборю, яка не становить загрози для РФ.

“Легкі протитанкові оборонні системи озброєнь не є стратегічною зброєю, ця зброя застосовуватиметься виключно для оборони України”, – додав Б. Воллес.

Цікаво читати: Представники України клопотали ЄС про сучасну військову допомогу. Чехія хоче дати артилерійські снаряди калібру 152 мм