У Бразилії встановлять пам’ятний знак на честь 130-річчя української імміграції

Maringa

В бразильському штаті Парана на державному рівні вирішили відзначити чергову річницю початку української імміграції до Федеративної Республіки Бразилії, повідомляє спеціальний кореспондент CRCMedia ‒ новини європейської діаспори.

До переліку запланованих заходів входить м. Марінґа. У місті пропонується побудувати бразильський культурний центр та сквер для збереження культури української нації та встановити пам’ятний камінь на честь 130 річниці початку імміграції українців до Бразилії.

У зв’язку з економію коштів та непрозорою поведінкою МЗС України та їхніх російських дипломатів в Бразилії планується встановити один пам’ятний знак. Це властне пам’ятний камінь на честь 130 річниці початку імміграції українців до Бразилії. Його збираються відкрити у серпні 2021 року, коли в Україні відзначатимуть видатну подію ‒ 30 років відновлення Незалежності України.

Урочисті заходи будуть за участі Надзвичайного і Повноважного Посла України в Федеративній Республіці Бразилія в муніципалітеті Марінґа 24 серпня, в день, коли й запланували покласти пам’ятний знак.

Довідка: У 2021 році в Федеративній Республіці Бразилія відзначається символічна 130 річниця початку імміграції українців до Бразилії. Марінґа третє найбільше місто штату Парана розташоване у його північно-західній частині. В штаті Парана проживає приблизно 400 000 нащадків українців ‒ це 80 % від загальної кількості бразильців українського походження.

Фото:
CARY BERTAZZONI

Цікаво читати: КРЦ запрошує приєднатися до Міжнародної місії КРЦ зі спостереження за виборами в Україні