ЦВК України виходить з Асоціації виборчих посадових осіб Центральної та Східної Європи


8 березня 2022 колегіальний державний орган України заявив про вихід з Асоціації виборчих посадових осіб Центральної та Східної Європи (Association of Central and Eastern European Election Officials), повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори з посиланням на заяву ЦВК.

https://crcmedia.info
ЦВК

Варто відзначити, що подальше перебування у складі цивілізованих інституцій представників країн-агресорів суперечить природі цих інституцій, місії АОВКЄ підтримувати належне врядування та демократію. Відсутність реакції на попередні так звані президентські вибори в білорусі, мовчазна згода на проведення виборів РФ на території України – у Криму, бездіяльність щодо актів агресії в Україні сьогодні є руйнівною силою для здобутків цивілізованого світу, спотворює викарбувані роками загальновизнані принципи демократії.

Зазначено у заяві ЦВК.

„7 березня 2022 року про вихід з АОВЄ заявили Державна виборча комісія Республіки Польща та Державна виборча комісія Словенської Республіки, як реакцію на ганебні результати голосування за виключення країн-агресорів зі складу АОВЄ. Сьогодні про вихід оголосили Державна виборча комісія Республіки Хорватія та Центральна виборча комісія Литовської Республіки“, – наголошують у ЦВК.

Згідно опублікованої заяви ЦВК України вирішила вийти зі складу учасників АОВКЄ у відповідності до Статуту організації, не може перебувати поруч і толерувати присутність недемократичних органів адміністрування виборів у складі міжнародних інституцій.

Раніше про вихід з АОВКЄ заявили Державна виборча комісія Республіки Польща, Державна виборча комісія Словенської Республіки, Державна виборча комісія Республіки Хорватія та Центральна виборча комісія Литовської Республіки.

У ЦВК України закликали всіх інших членів – прихильників демократичних стандартів, зважаючи на ті звірства, які чинять представники агресора в Україні, не толерувати країну-терориста та прийняти рішення про вихід з Організації. В ситуації, що склалася, – неможливо залишатися осторонь. Відсутність осуду – означає підтримку!