У Львові в Україні завершилось святкування Днів української діаспори

Чимала чеська делегація взяла участь у Днях діаспори у Львові, що 27-29 серпня відбулися з нагоди 50-річчя СКУ. На чолі з генеральним директором Міжнародної неурядової організації „Координаційний ресурсний центр“ Олександром Петренком делегація активно взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції “СКУ в 50 років і далі: європейський контекст” у Національному університеті “Львівська політехніка”.

У Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької виставою завершилося святкування Днів української діаспори.

Протягом трьох днів святкування у Національному університеті “Львівська політехніка” презентували історико-документальну виставку, відбувся V Міжнародний конгрес “Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті” та Міжнародна науково-практична конференція “Світовий конґрес українців: вчора, сьогодні, завтра”.

Як повідомляє ОДА, голова Львівської ОДА Олег Синютка під час урочистого завершення святкування наголосив “Світове українство є, і воно завжди в усі часи гордо несло прапор України на всіх континентах. Ви наша гордість і душа нашої держави. Не припиняйте любити нашу державу і ми завжди будемо на вас рівнятись”.

В межах святкування в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького презентували виставку творів митців закордонних українців та вшанували пам’ять відомого художника, громадського та політичного діяча Тараса Шевченка поклавши квіти та вінки до 12-метрової стели з фігурними барельєфами в центрі міста.

Окрім того, представники світового українства з понад 20 країн світу взяли участь у акції “Українці разом – майбутнє за нами” у Шевченківському гаю та вшанували пам’ять українців на Личаківському цвинтарі.

Святкування Днів української діаспори відбувалось з нагоди 50-ліття Світового Конґресу Українців.

Фото: Йосип Марухняк