Зменшилася кількість громадян України в Туреччині

Найбільша кількість іноземців в Туреччині, що приїжджають з України проживають в Стамбулі, Анталії й Анкарі, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори з посиланням на офіційні цифри опубліковані у звітах Турецького інституту статистики.

На законних підставах в Туреччині в 2019 році перебувало 51,9 млн іноземців, з того понад 1,5 млн громадян України.

Згідно із даними Головного управління міграційної служби Турецької Республіки, загальна кількість іноземців з України, які постійно проживають на території Туреччини становить 16 416 осіб.

Найбільшої популярності в Туреччині між громадянами України короткотермінові та сімейні візи – 13277 осіб.

В порівнянні з минулим роком, громадянам України було видано 5682 сімейних віз та 2469 дозволів на працю.

Про свою приналежність до України заявляють 15 аж 17 тис. осіб, інші статисти з експертами на діаспору говорять про 35 тисяч українців.

В Туреччині, як і у більшості країн світу, не існує жодної української організації, але відомо про 15 зареєстрованих турецьких громадських організацій, які займаються трудовими мігрантами з України й частково українською діаспорою. Зосереджені українські громади в Анкарі, Антальї, Адані, Аланьї, Бурсі, Бодрумі, Ізмірі, Мармарисі, Кушадасах, Стамбулі та Самсуні.

Цікаво читати: Добровольці Координаційного ресурсного центру готові долучитися до офіційного спостереження за місцевими виборами в Україні