КРЦ розгортає інформаційну кампанію “Я – українець”

scitani2021

Центральний кризовий штаб уряду Чеської Республіки 20 січня 2021 вирішив не відкладати запланований підрахунок людей, будинків і квартир у 2021 році. У зв’язку з цим Організація закордонних українців і друзів України “Міжнародна неурядова організація Координаційний ресурсний центр” заявила про готовність розгорнути також в Чехії інформаційну кампанію “Я – українець”, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори з посиланням на пресове повідомлення організації.

“Підрахунок людей, будинків і квартир відбудеться і за теперішньої епідемічної ситуації. Це також підтвердило і вчорашнє засідання Центрального кризового штабу, включно позитивною рекомендацією та згодою Міністерства охорони здоров’я. Підрахунок розпочнеться в суботу, 27 березня, і закінчиться у вівторок, 11 травня 2021. Просто та безпечно через Всемережжя люди підрахуються між 27 березня та 9 квітня”, йдеться у повідомленні прес-секретаря перепису населення 2021 року.

Однак не потрібно буде, щоб свій електронний бланк, виписував кожен сам. “Ми хочемо наголосити на тому, що люди не повинні підрахувати лише себе, а й інших членів своєї сім’ї або інших людей, які звернуться до них за допомогою, оскільки вони можуть не мати доступу до інформаційних технологій і не володіти ними. Це є можливо, і ми на це розраховуємо. Є то форма, як зробити підрахунок максимально безпечним і що найбільше обмежити польовий дорахунок”, – повідомив голова Чеського статистичного управління.

З 12 березня в Чехії запрацює контактний центр. Його робітники відповідатимуть на питання отримані по телефону, електронною поштою та в живому чаті. Також на сторінках https://www.czso.cz можна буде побачити чатбот.

Цього року підрахунок людей, будинків і квартир у 2021 році проходитиме в дистанційному режимі з 27 березня. Термін закінчення – 9 квітня 2021 року. Всі, хто не встигне заповнити анкети дистанційно на сторінках або на телефонному додатку, зможуть скористатися традиційним методом за допомогою комісарів перепису. Крім того, буде можливість заповнити форму в 800 обраних поштових відділеннях або відправити заповнені бланки поштою. Результати мають бути відомі протягом цього і наступного років.

На підставі рішення Організації Об’єднаних Націй (ООН) в 2021 році 55 держав запланували провести всенародні підрахунки на своїх територіях. “У зв’язку з цим, Міжнародна неурядова організація “Координаційний ресурсний центр” просить вашої допомоги добровольцям КРЦ та пропонує активніше приєднуватися до Інформаційної кампанії КРЦ. Заявки, пропозиції тощо приймаються також на mno.kzc@email.cz”, – додає Координатор інформаційної кампанії “Я – українець”.

Довідка: Метою підрахунку є створення та доступна статистична інформація за всю територію Чехії про фізичних осіб, домашнє господарство, квартирний та домовий фонд у вирішальний момент підрахунку. Так званий перепис населення проводять в Чехії раз на десять років, перший підрахунок відбувся 1 березня 2001 року.

Цікаво читати: Підтримайте Координаційний ресурсний центр!