КРЦ розгортає Міжнародну місію зі спостереження за всеукраїнськими референдумами

За додержанням виборчих прав громадян України спостерігає Спеціальна моніторинґова місія КРЦ

Міжнародна неурядова організація „Координаційний ресурсний центр“ (КРЦ) заявила про готовність направити добровольців до офіційного спостереження за збором підписів на підтримку всеукраїнського референдуму, їх перевіркою та за ходом процесу всеукраїнського референдуму в межах загальнодержавного округу з всеукраїнського референдуму, повідомляє CRCMedia з посиланням на пресове повідомлення міжнародної організації.

Місія КРЦ здійснюватиме моніторинґ зборів підписів на підтримку референдумів в Україні та надаватиме оцінку процесів встановлення всеукраїнських референдумів.

У організації закордонних українців і друзів України просять приєднатись до роботи місії КРЦ в якості міжнародних спостерігачів. Термін подання заявок для офіційних спостерігачів є від першого липня 2021 року.

КРЦ приймає звернення від осіб, які у період між 1 липнем та 12 серпнем 2021 року:
прибудуть в Україну та бажають вести спостереження за збором підписів на підтримку всеукраїнського референдуму;
тимчасово або постійно проживають в Україні та готові приєднатися до Міжнародної місії КРЦ;
готові моніторити висвітлювання ходу виборчого процесу в приватних соцмережах та ЗМІ.

Для того, щоб стати офіційним спостерігачем акредитованим ЦВК України, просимо заповнити цю анкету тут https://forms.gle/Lc4J6ZshwNx58ac5A або надіслати пропозицію на crcobservers@gmail.com не пізніше 1 липня або 2 серпня 2021.

Йдеться у повідомленні.

„Після заповнення анкети особи, яка пропонується добровольцем до Міжнародної місії КРЦ зі офіційного спостереження за збором підписів на підтримку всеукраїнського референдуму в Україні, з кандидатом зв’язується Координатор місії і тільки після співбесіди пропонує заповнити пакет документів, зокрема анкету за встановленою формою“, – повідомив Голова міжнародної місії КРЦ.

Станом на перше червня 2021 Комісія постійного колегіального державного органу ЦВК зареєструвала 5 ініціативних груп всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, які були утворені на відповідних зборах громадян в смт Петриківка Дніпровського району, смт Васильківка Синельниківського району, смт Кринички Кам’янського району, місті Нікополь Нікопольського району та селі Шестірня Криворізького району. Зареєстровані ініціативні групи збирають підписи виборців для винесення на всеукраїнський референдум таких питань:

Чи підтримуєте Ви пропозицію, щоб газ, який видобувається на території України постачався громадянам України з метою використання у побутових потребах та державним і комунальним підприємствам, установам і організаціям за ціною, яка включає ціну його видобутку та надбавку до ціни видобутку не більше ніж 30 відсотків?

Чи підтримуєте Ви можливість продажу земель (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення в Україні?

Чи підтримуєте Ви продаж об’єктів стратегічної власності України?

Чи підтримуєте Ви легалізацію грального бізнесу в Україні?

Чи підтримуєте Ви легалізацію наркотику марихуана в Україні?

“Так, ми закордонні українці, діаспора та друзі України вкотре продовжуємо підвищувати рівень інформованості учасників виборчого процесу та сприяємо більш відкритим, прозорим виборам і референдумам в Україні”, – додає Голова міжнародної місії КРЦ.

З усіма запитаннями щодо Міжнародної місії КРЦ просимо звертатися до Владислави Полакової, координаторки Місії КРЦ або на е-адресу crcobservers@gmail.com.

Звертаємо вашу увагу на Закон України Про всеукраїнський референдум, зокрема на статтю 85. Міжнародні спостерігачі, де зазначено, що не може бути зареєстрована міжнародним спостерігачем особа, яка є громадянином (підданим) держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом.

Довідка: Міжнародна неурядова організація “Координаційний ресурсний центр” (КРЦ) є міжнародним інформаційним об’єднанням, яке здійснює свою діяльність в Україні та державах-членах НАТО й ЄС. Головні проєкти міжнародного об’єднання: Інформаційний портал, Спеціальна моніторинґова місія КРЦ, Соціальне підприємництво, Молодіжний парламент УНС, НАШІ, Екологічне просвітництво, Моніторинґ і відновлення навколишнього середовища, КРЦ – корпус спостерігачів на виборах.

Цікаво читати: Підтримайте Координаційний ресурсний центр!