ЦВК акредитувала міжнародних спостерігачів від Координаційного Ресурсного Центру, які єдині здійснюють спостереження за всеукраїнськими референдуми

Вибори 2021
Фото: ЦВК

15 грудня 2021 відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії України. Комісія постійного колегіального державного органу вирішила акредитувати офіційних спостерігачів від Міжнародної неурядової організації “Координаційний ресурсний центр” на перші чотири всеукраїнські референдуми, що заплановано провести в 2021-2022 роках, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори.

Спостереження за всеукраїнськими референдумами проходить в рамах “Спеціальної моніторинґової місії КРЦ”.

Як повідомляло раніше CRCMedia, міжнародна неурядова організація “Координаційний ресурсний центр” (КРЦ) продовжує спостереження за ходом процесу встановлення всеукраїнських референдумів, зосібна за збором підписів та їх перевіркою на підтримку референдуму за народною ініціативою 4 ініціативних груп.

На референдуми пропонується винести такі питання:

“Чи підтримуєте Ви пропозицію, щоб газ, який видобувається на території України постачався громадянам України з метою використання у побутових потребах та державним і комунальним підприємствам, установам і організаціям за ціною, яка включає ціну його видобутку
та надбавку до ціни видобутку не більше ніж 30 відсотків?“;

“Чи підтримуєте Ви легалізацію грального бізнесу?“;

“Чи підтримуєте Ви можливість продажу земель (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення в Україні?“;

“Чи підтримуєте Ви продаж об’єктів стратегічної власності України?“.

Акредитовані офіційні міжнародні спостерігачі від КРЦ спочатку здійснюватимуть моніторинґ зборів підписів на підтримку референдумів в Україні та надаватимуть оцінку процесів встановлення всеукраїнських референдумів.

У організації закордонних українців і друзів України просять приєднатись до роботи місії КРЦ в якості міжнародних спостерігачів. Термін подання заявок для офіційних спостерігачів є від 9 грудня 2021 року.

КРЦ приймає звернення від осіб, які від 9 грудня 2021 року:

  • прибудуть в Україну та бажають вести спостереження за встановлення всеукраїнських референдумів;
  • тимчасово або постійно проживають в Україні та готові приєднатися до міжнародних місій КРЦ;
  • готові моніторити висвітлювання ходу виборчих процесів в приватних соцмережах та ЗМІ.

Для того, щоб стати офіційним спостерігачем акредитованим ЦВК України, просимо заповнити цю анкету тут https://forms.gle/FGoxfHSNcVnt6XAY7 (референдуми);
https://forms.gle/rEUuVgMDzxs29fxJ6 (вибори) або надіслати пропозицію на crcobservers@gmail.com .

З усіма запитаннями щодо міжнародних місій КРЦ просимо звертатися до Владислави Полакової, координаторки Місії або на е-адресу crcobservers@gmail.com .

Як повідомив CRCMedia Голова міжнародної місії КРЦ: “Міжнародні місії КРЦ єдині офіційні місії міжнародної організації з Чеської Республіки, які також здійснювали у 2020 та здійснюють у 2021 спостереження за всіма виборами та референдумами в України”.

Таким чином закордонні українці – діаспора та друзі України продовжують підвищувати рівень інформованості учасників виборчого процесу та сприяють більш відкритим, прозорим виборам і референдумам в Україні.

Цікаво читати: В Україні в обігу нові тематичні пам’ятні банкноти