КРЦ продовжила Міжнародну місію зі спостереження за всеукраїнськими референдумами

Міжнародна неурядова організація “Координаційний ресурсний центр”

Пресове повідомлення КРЦ
9 грудня 2021 року

Міжнародна неурядова організація “Координаційний ресурсний центр” (КРЦ) продовжує спостереження за ходом процесу встановлення всеукраїнських референдумів, зосібна за збором підписів та їх перевіркою на підтримку референдуму за народною ініціативою 4 ініціативних груп.

Відповідне рішення ухвалили в КРЦ у зв’язку реєстрацією ініціативних груп всеукраїнського референдуму постановами № 482-485 Центральної виборчої комісії України від 6 грудня 2021 року.

На референдуми пропонується винести такі питання:

“Чи підтримуєте Ви пропозицію, щоб газ, який видобувається на території України постачався громадянам України з метою використання у побутових потребах та державним і комунальним підприємствам, установам і організаціям за ціною, яка включає ціну його видобутку
та надбавку до ціни видобутку не більше ніж 30 відсотків?“;

“Чи підтримуєте Ви легалізацію грального бізнесу?“;

“Чи підтримуєте Ви можливість продажу земель (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення в Україні?“;

“Чи підтримуєте Ви продаж об’єктів стратегічної власності України?“.

Акредитовані офіційні міжнародні спостерігачі від КРЦ спочатку здійснюватимуть моніторинґ зборів підписів на підтримку референдумів в Україні та надаватимуть оцінку процесів встановлення всеукраїнських референдумів.

У організації закордонних українців і друзів України просять приєднатись до роботи місії КРЦ в якості міжнародних спостерігачів. Термін подання заявок для офіційних спостерігачів є від 9 грудня 2021 року.

КРЦ приймає звернення від осіб, які від 9 грудня 2021 року:

  • прибудуть в Україну та бажають вести спостереження за встановлення всеукраїнських референдумів;
  • тимчасово або постійно проживають в Україні та готові приєднатися до міжнародних місій КРЦ;
  • готові моніторити висвітлювання ходу виборчих процесів в приватних соцмережах та ЗМІ.

Для того, щоб стати офіційним спостерігачем акредитованим ЦВК України, просимо заповнити цю анкету тут https://forms.gle/FGoxfHSNcVnt6XAY7 (референдуми);
https://forms.gle/rEUuVgMDzxs29fxJ6 (вибори) або надіслати пропозицію на crcobservers@gmail.com .

З усіма запитаннями щодо міжнародних місій КРЦ просимо звертатися до Владислави Полакової, координаторки Місії або на е-адресу crcobservers@gmail.com .

Таким чином закордонні українці – діаспора та друзі України продовжують підвищувати рівень інформованості учасників виборчого процесу та сприяють більш відкритим, прозорим виборам і референдумам в Україні.

“Міжнародні місії КРЦ єдині офіційні місії міжнародної організації з Чеської Республіки, які також здійснювали у 2020 та здійснюють у 2021 спостереження за всіма виборами та референдумами в України”, – додає Голова міжнародної місії КРЦ.

Звертаємо вашу увагу на Закон України Про всеукраїнський референдум, зокрема на статтю 85. Міжнародні спостерігачі, де зазначено, що не може бути зареєстрована міжнародним спостерігачем особа, яка є громадянином (підданим) держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом.

Довідка: Спостереження за всеукраїнськими референдумами проходить в рамах “Спеціальної моніторинґової місії КРЦ”.

місія КРЦ

Міжнародна неурядова організація “Координаційний ресурсний центр” (КРЦ) є міжнародним інформаційним об’єднанням, яке здійснює свою діяльність в Україні та державах-членах НАТО й ЄС. Головні проєкти міжнародного об’єднання: Інформаційний портал, Спеціальна моніторинґова місія КРЦ, CRCmedia, КРЦ – корпус спостерігачів на виборах, Соціальне підприємництво, Портал українських культурних ресурсів, Молодіжний парламент УНС, CRCradio, UKRmemorial – українські поховання, пам’ятники, барельєфи, НАШІ, Екологічне просвітництво, Моніторинґ і відновлення навколишнього середовища, міжнародна інформаційна кампанія “Я – українець”, безстрокова акція „Збережи пам’ять – передай правду про #Геноцид Української Нації“.