У ЦВК зареєстрували 4 ініціативних груп

місія КРЦ
Фото: ЦВК

6 грудня 2021 відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії України. Комісія постійного колегіального державного органу вирішила зареєструвати нових 4 ініціатив щодо проведення всеукраїнських референдумів, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори.

Як повідомляло раніше CRCMedia, 14 травня 2021 ЦВК зареєструвала 5 ініціативних груп всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, які збирали підписи виборців для винесення на всеукраїнський референдум з питань продажу землі й об’єктів стратегічної власності України, продажу українського блакитного палива, легалізацію наркотиків маригуани та грального бізнесу.

Паралельно від 14 травня по 2 липня члени Комісії порушуючи чинне законодавство України, зокрема закон України “Про всеукраїнський референдум” унеможливлювали реєструвати міжнародні місії й акредитовувати потенційних міжнародних спостерігачів.

Доповідають експерти міжнародної місії КРЦ.

13 серпня 2021 відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії України. Члени Комісії вирішили припинити всі ініціативи щодо проведення всеукраїнських референдумів.

26 серпня 2021 у ЦВК України вирішили зареєструвати нових 5 ініціатив щодо проведення всеукраїнських референдумів і вже 30 листопада 2021 ці ініціативи було припинено.

Всі ініціативні групи мали 90 днів, щоб зібрати 3 млн підписів громадян України на підтримку ініціативи проведення референдуму і передати підписні листи та протокол про підсумки збору підписів Комісії, однак ці документи, згідно слів Комісії, не надходили.

Підкреслили у міжнародній місії КРЦ.

Зазначається, що новим 4 ініціативним групам Комісія дозволила організовувати збір підписів виборців в період з 7 грудня 2021 до 6 березня 2022 року включно для винесення на всеукраїнський референдум з наступних питань:

“Чи підтримуєте Ви пропозицію, щоб газ, який видобувається на території України постачався громадянам України з метою використання у побутових потребах та державним і комунальним підприємствам, установам і організаціям за ціною, яка включає ціну його видобутку
та надбавку до ціни видобутку не більше ніж 30 відсотків?“;

“Чи підтримуєте Ви легалізацію грального бізнесу?“;

“Чи підтримуєте Ви можливість продажу земель (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення в Україні?“;

“Чи підтримуєте Ви продаж об’єктів стратегічної власності України?“.

Міжнародна неурядова організація Координаційний ресурсний центр (КРЦ) заявила про готовність направити добровольців до офіційного спостереження за збором підписів на підтримку всеукраїнського референдуму, їх перевіркою та за ходом процесу всеукраїнського референдуму в межах загальнодержавного округу з всеукраїнського референдуму.

У КРЦ запрошують приєднуватися до міжнародних місій, анкети запропоновано тут:
https://forms.gle/FGoxfHSNcVnt6XAY7 (референдуми);
https://forms.gle/rEUuVgMDzxs29fxJ6 (вибори).

Міжнародна місія КРЦ також здійснюватиме моніторинґ зборів підписів на підтримку референдумів в Україні та надаватиме оцінку процесів встановлення всеукраїнських референдумів.

Спостереження відбуватиметься в рамах Спеціальної моніторинґової місії КРЦ.

Довідка: Організація закордонних українців і друзів України “Міжнародна неурядова організація Координаційний ресурсний центр“ (КРЦ) є міжнародним інформаційним об’єднанням, яке здійснює свою діяльність в Україні та державах-членах НАТО й ЄС. Головні проєкти міжнародного об’єднання: Інформаційний портал, Спеціальна моніторинґова місія КРЦ, CRCmedia, КРЦ – корпус спостерігачів на виборах, Соціальне підприємництво, Портал українських культурних ресурсів, Молодіжний парламент УНС, CRCradio, UKRmemorial – українські поховання, пам’ятники, барельєфи, НАШІ, Екологічне просвітництво, Моніторинґ і відновлення навколишнього середовища, День із закордонним українцем.

Цікаво читати: Українці референдумом підтвердили Акт проголошення незалежності України