ЦВК припинила всі ініціативи щодо проведення всеукраїнських референдумів

13 серпня 2021 відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії України. Комісія постійного колегіального державного органу вирішила припинити всі 5 ініціатив щодо проведення всеукраїнських референдумів, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори.

Раніше у ЦВК 11 червня 2021 відмовили зареєструвати 6 ініціативну групу всеукраїнського референдуму з питання “Чи підтримуєте Ви заборону продажу земель сільськогосподарського призначення будь-кому, крім держави Україна?”, яку публічно підтримувала партія ВО “Батьківщина“. Доля 8, 7 та 9 ініціативної групи невідома.

Головною причиною відмови було те, що ініційоване питання по суті збігалось з питанням “Чи підтримуєте Ви можливість продажу земель (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення в Україні?“ раніше зареєстрованої ініціативної групи, яку сьогодні 13 серпня 2021 разом з іншими чотирма питаннями скасовано.

14 травня 2021 Комісія постійного колегіального державного органу зареєструвала 5 ініціативних груп всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, які збирали підписи виборців для винесення на всеукраїнський референдум таких питань:

“Чи підтримуєте Ви пропозицію, щоб газ, який видобувається на території України постачався громадянам України з метою використання у побутових потребах та державним і комунальним підприємствам, установам і організаціям за ціною, яка включає ціну його видобутку та надбавку до ціни видобутку не більше ніж 30 відсотків?”;

“Чи підтримуєте Ви можливість продажу земель (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення в Україні?”;

“Чи підтримуєте Ви продаж об’єктів стратегічної власності України?”;

“Чи підтримуєте Ви легалізацію грального бізнесу в Україні?”;

“Чи підтримуєте Ви легалізацію наркотику марихуана в Україні?”.

Місія КРЦ референдуми

Строк збору підписів виборців під цими ініціативами було встановлено на 90 днів – з 15 травня до 12 серпня 2021 року включно.

Паралельно з 14 травня по 2 липня члени Комісії порушуючи чинне законодавство України, зокрема закону України “Про всеукраїнський референдум” унеможливлювали реєструвати міжнародні місії й акредитовувати міжнародних спостерігачів.

Доповідають експерти міжнародної місії КРЦ.

І тільки після Інформаційного запиту на отримання публічної інформації щодо реєстрації міжнародних спостерігачів на всі види референдумів в Україні від Міжнародної неурядової організації Координаційний ресурсний центр, яка розгорнула в Україні дві місії КРЦ, Комісія постійного колегіального державного органу запрацювала та вирішила Постановою від 2 липня 2021 року № 245 створити Порядок реєстрації (акредитації) офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій на всеукраїнському референдумі.

“Зазвичай в правових державах або там, де відсутність халатність або диверсійні групи, такі рішення приймаються в автоматичному режимі разом з пакетами документів, у нашому випадку, миттєво після підписання президентом 26 січня 2021 року закону України Про всеукраїнський референдум”, – зазначають експерти міжнародної місії КРЦ.

Як повідомляло раніше CRCMedia, організація закордонних українців і друзів України Міжнародна неурядова організація Координаційний ресурсний центр (КРЦ) заявила про готовність направити добровольців до офіційного спостереження за збором підписів на підтримку всеукраїнського референдуму, їх перевіркою та за ходом процесу всеукраїнського референдуму в межах загальнодержавного округу з всеукраїнського референдуму.

Місія КРЦ також здійснюватиме моніторинґ зборів підписів на підтримку референдумів в Україні та надаватиме оцінку процесів встановлення всеукраїнських референдумів.

Довідка: Організація закордонних українців та друзів України “Міжнародна неурядова організація Координаційний ресурсний центр“ (КРЦ) є міжнародним інформаційним об’єднанням, яке здійснює свою діяльність в Україні та державах-членах НАТО й ЄС. Міжнародну організацію КРЦ створено в Чехії. Представництво КРЦ також є в Україні. Головні проєкти об’єднання: Інформаційний портал, Спеціальна моніторинґова місія КРЦ, CRCmedia, КРЦ – корпус спостерігачів на виборах, Соціальне підприємництво, Портал українських культурних ресурсів, Молодіжний парламент УНС, CRCradio, UKRmemorial – українські поховання, пам’ятники, барельєфи, НАШІ, Екологічне просвітництво, Моніторинґ і відновлення навколишнього середовища, День із закордонним українцем.