29 листопада у Першотравневської с/р та Чернівцях повторне голосування

Міжнародна неурядова організація “Координаційний ресурсний центр”

29 листопада 2020 у 2 областях України відбудеться повторне голосування, громадяни України обиратимуть депутатів сільської ради та міського голову, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори, з посиланням на пресове повідомлення організації.

Як повідомляло CRCMedia, з 1 листопада 2020 Міжнародна місія КРЦ разом з акредитованими спостерігачами ЦВК від організації закордонних українців та друзів України “Міжнародна неурядова організація Координаційний ресурсний центр” (КРЦ) розпочала моніторити виборчий процес щодо повторного голосування.

Відповідно до статей 269-281 Виборчого Кодексу України територіальна виборча комісія за результатами виборів приймає рішення щодо проведення повторного голосування або призначає повторні вибори.

Доповідають експерти міжнародної місії КРЦ.

Чернівецька міська територіальна виборча комісія Чернівецького району не вклалася в терміни щодо встановлення результатів зазначених в Календарному плані основних організаційних заходів з підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, – інформує Голова міжнародної місії КРЦ.

Встановлення результатів голосування з виборів Чернівецького міського голови у єдиному одномандатному виборчому окрузі на підставі протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях заплановано не пізніше як на дванадцятий день з дня голосування, а натомість відбулося 12 листопада 2020.

“Недотримання календарного плану ЦВК, повторні підрахунки голосів на 40 виборчих дільницях вплинуло на дату проведення повторного голосування, яке заплановано провести пізніше, ніж у інших 11 містах України. Причиною затягування процесу встановлення результатів виборів міського голови може мати ознаки політтехнології з метою підроблення результатів”, – додає Голова міжнародної місії КРЦ.

Наприклад, до виборчого бюлетеня для повторного голосування з виборів Чернівецького міського голови вставлено Романа Клічука від політичної партії “Єдина альтернатива” та Віталія Михайлішина від політичної партії “Команда Михайлішина”.

У повторному голосуванні 29 листопада 2020, яке відбудеться на 114 виборчих дільницях, загалом зможуть взяти участь 185925 громадян України.

За більш детальнішою інформацією, співпрацею тощо звертайтеся на crcobservers”равлик”gmail.com до Владислави Полакової, яка є Координаторкою місії КРЦ.

Довідка: Міжнародна місія КРЦ проходить в межах проєкту „КРЦ – корпус спостерігачів на виборах“, яка єдина з 9 міжнародних організацій здійснює спостереження за всіма виборами в Україні призначених на 25 жовтня 2020 року, проводить моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надає оцінку виборчій кампанії за всіма місцевими виборами та проміжними виборами народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 208. Міжнародні акредитовані спостерігачі ЦВК від КРЦ з 1 листопада здійснюють моніторинґ процесу підготовки до повторних місцевих виборів, також в день повторного голосування спостерігатимуть по містах та селах України волевиявлення громадян України.