Спеціальна моніторинґова місія КРЦ розкритикувала стан приміщень ОВК

Спеціальна моніторинґова місія КРЦ розкритикувала стан приміщень покровської ОВК на виборчому регіоні № 5 в одномандатному виборчому окрузі № 50 та надвірнянської ОВК на 9 виборчому регіоні, повідомляє CRCMedia з посиланням на повідомлення КРЦ.

Оглянувши будівлі приміщень покровської та надвірнянської ОВК, спостерігачі зауважили, що вхід до приміщення, де засідає Комісія, не є безперешкодний, будівля не повністю відповідає санітарним і технічним нормам.

“Ми побачили відсутність безперешкодного входу та виходу з приміщень ОВК, брак рамп. Добратися в кімнати, де засідає комісія, не так просто. Санітарних і технічних норм не додержано”, – доповідає Очільник спеціальної моніторинґової місії КРЦ.

В Івано-Франківській та Донецькій областях представники Спеціальної моніторинґової місії КРЦ у співпраці з представником Урядового уповноваженого та місцевими громадськими активістами моніторили додержання виборчих прав громадян України, зокрема щодо доступності для осіб з інвалідністю й інших маломобільних груп населення до приміщень виборчих дільниць.

“У тісняві стоять спостерігачі, ЗМІ та неідентифіковані особи, верещать народні депутати і ми не розуміємо як тут можуть в таких умовах здійснювати підрахунок – висловив свій подив в ніч з 31 березня на 1 квітня міжнародний офіційний спостерігач від КРЦ.

За виборчим процесом в одномандатних виборчих округах № 50 та № 87 спостерігали також акредитовані спостерігачі Центральною Виборчою Комісією України від Міжнародної неурядової організації „Координаційний ресурсний центр“ (КРЦ).

“Міжнародні офіційні спостерігачі КРЦ виявили в ОВО № 50 та № 87 майже на кожній виборчій дільниці, де проходили проміжні вибори народних депутатів України, відсутність пандусів або наявність рамп, які не відповідають жодним нормам і стандартам”, – інформує Голова міжнародної місії КРЦ.

Як повідомляло CRCMedia, Міжнародна спостережна місія КРЦ заявляє про не додержання виборчих прав громадян України в Донецькій області в ОВО № 50 та на 9 виборчому регіоні в одномандатному виборчому окрузі № 87.

У Міжнародній місії КРЦ зазначається, за більш детальнішою інформацією, співпрацею тощо звертайтеся на crcobservers”равлик”gmail”крапка”com до Владислави Полакової, яка є координаторкою міжнародних місій КРЦ.

Довідка: Міжнародна місія КРЦ зі спостереження за виборами в Україні проходить в межах проєкту “КРЦ – корпус спостерігачів на виборах”, спостерігачі якої єдині здійснювали у 2020 та здійснюють у 2021 спостереження за всіма виборами в Україні. Міжнародна місія КРЦ проводить моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надає оцінку виборчій кампанії за повторними та проміжними місцевими виборами. Також міжнародні офіційні спостерігачі КРЦ спостерігають за проміжними виборами народних депутатів України в одномандатних виборчих округах № 50 і № 87 та № 184 і № 197.

Цікаво читати: КРЦ запрошує приєднатися до Міжнародної місії КРЦ зі спостереження за виборами в Україні