У виборчому регіоні N9 ознаки недотримання Виборчого кодексу України

Івано-Франківська область
В Івано-Франківському, Коломийському та Надвірнянському районах Івано-Франківської області, акредитовані спостерігачі Центральною Виборчою Комісією України від Міжнародної неурядової організації „Координаційний ресурсний центр“ (КРЦ) побачили стихійну зовнішню рекламу та агітацію від Василя Вірастюка (політична партія “СЛУГА НАРОДУ”), Марусі Звіробій (політична партія “Європейська солідарність”), Юрія Голінея (політична партія “ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ “ПЛАТФОРМА ГРОМАД”) та самовисуванців Михайла Ноняка та Сергія Сивачука.

місія КРЦ

“У такий спосіб, наприклад, учасники виборчого процесу проігнорували Закон України “Про рекламу”, який забороняє розклеювання кожної реклами у невстановлених місцях”, –⁠ повідомив Голова міжнародної місії КРЦ.

Що написано в частині 7 статті 8 закону України Про рекламу:

Розміщення реклами та/або рекламних засобів на підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (у тому числі опорах) зовнішнього освітлення забороняється.

місія КРЦ

Як і будь-яка стихійна зовнішня реклама, політична реклама на зовнішній поверхні будинків, будівель, споруд, на парканах, огорожах, на стовпах, підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (і опорах) зовнішнього освітлення та деревах, не тільки псує естетичний вигляд міст, а карається законом. Це передбачено статтями 140 та 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Доповідають експерти міжнародної спостережної місії КРЦ в Україні.

місія КРЦ

“КРЦ інформує, що розклеювання, оголошень та політичної реклами у такий спосіб є порушенням закону України Про рекламу та правил благоустрою і тягне за собою накладення штрафу до 1700 гривень”, підкреслив Голова міжнародної місії КРЦ.

І хоч у місті Івано-Франківську в 2021 році не заплановано провести жодних виборів, виборча агітація триває повним ходом, додає очільник місії.

“Найрозрекламованішим учасником виборів можна вважати Василя Вірастюка, який є одним з кандидатів в народні депутати в ОВО № 87”, повідомив Голова міжнародної місії КРЦ.

Раніше повідомлялося, міжнародна місія КРЦ активно моніторить виборчий процес в Україні.

Яка кількість надійшла повідомлень про порушення виборчого законодавства з початку виборчої кампанії до поліції в Івано-Франківській області органи Національної поліції України, станом на 27 березня 2021, не розголошують.

Відповідно до частини 7 статті 23 “Публічність і відкритість виборчого процесу” Виборчого кодексу України, компетентні представники поліції за 24 години до дня голосування зобов’язані оприлюднити відомості про кількість зареєстрованих звернень. Одночасно компетентні органи би мали роз’яснювати відповідальності за порушення законодавства про вибори.

Що написано в частині 7 статті 23 Виборчого кодексу України:

Публічність і відкритість виборчого процесу
Органи Національної поліції України за день до дня голосування оприлюднюють на офіційних веб-сайтах попередні відомості про кількість зареєстрованих звернень про порушення виборчого законодавства під час відповідного виборчого процесу та роз’яснення відповідальності за порушення законодавства про вибори. Протягом десяти днів після дня голосування Національна поліція України забезпечує оприлюднення на офіційному веб-сайті узагальнених відомостей про кількість розпочатих кримінальних проваджень та кількість зареєстрованих органами Національної поліції України звернень, пов’язаних із порушенням законодавства про вибори під час відповідного виборчого процесу.

Офіційні спостерігачі доповідають, що представники Національної поліції, які відповідальні за виборчий регіон № 9, систематично не інформують. У зв’язку з цим, КРЦ раніше зверталася до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області з інформативним запитом і просила надати інформацію про кількість зареєстрованих повідомлень щодо порушень виборчого законодавства під час виборчої кампанії 2021 в Івано-Франківській області.

“Чекаємо на відповідь у визначений законом термін”, додає Голова міжнародної місії КРЦ.

За більш детальнішою інформацією, співпрацею тощо звертайтеся на crcobservers”равлик”gmail”крапка”com до Владислави Полакової, яка є Координаторкою місії КРЦ.

Довідка: Міжнародна місія КРЦ зі спостереження за виборами в Україні проходить в межах проєкту “КРЦ – корпус спостерігачів на виборах”, спостерігачі якої єдині здійснювали у 2020 та здійснюють у 2021 спостереження за всіма виборами в Україні. Міжнародна місія КРЦ проводить моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надає оцінку виборчій кампанії за повторними та проміжними місцевими виборами. Також міжнародні офіційні спостерігачі КРЦ спостерігають за проміжними виборами народних депутатів України в одномандатних виборчих округах № 50 і № 87.