Міжнародна місія КРЦ активно моніторить виборчий процес в Україні

Пресове повідомлення КРЦ
26 березня 2021 року

Міжнародна неурядова організація “Координаційний ресурсний центр” (КРЦ) і у 2021 році продовжує підвищувати рівень інформованості учасників виборчого процесу та сприятиме більш відкритим і прозорим виборам в Україні.

Міжнародна місія КРЦ разом з акредитованими спостерігачами Центральною Виборчою Комісією України активно моніторить виборчий процес щодо спостереження за повторними і проміжними місцевими виборами та проміжними виборами народних депутатів України у виборчому регіоні № 5 і № 9.

“Всі офіційні спостерігачі від КРЦ мають досвід моніторинґу за виборчими процесами в Україні під час попередніх виборів, зокрема позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 і проміжних 25 жовтня 2020 та місцевих виборів 25 жовтня 2020”, – інформує Голова міжнародної місії КРЦ.

У день голосування 28 березня 2021 офіційні спостерігачі від міжнародної місії КРЦ спостерігатимуть за волевиявленням громадян України під час повторних та проміжних видів місцевих виборів у 24 областях України, також будуть вести моніторинґ за виборчим процесом й там, де проходитимуть проміжні вибори народних депутатів України в одномандатних виборчих округах № 87 (Івано-Франківська область) та № 50 (Донецька область).

Крім цього, міжнародні спостерігачі від КРЦ у межах спеціальної моніторинґової місії КРЦ, на підставі меморандумів про співпрацю з представником Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Івано-Франківській обласній державній адміністрації та з Громадською організацією “КРОК У НАШЕ МАЙБУТНЄ”, під час підготовки та проведення виборів в Україні моніторять додержання виборчих прав громадян України, зокрема щодо доступності для осіб з інвалідністю й інших маломобільних груп населення до приміщень виборчих дільниць.

Раніше повідомлялося, з 8 лютого 2021 Міжнародна неурядова організація “Координаційний ресурсний центр” (КРЦ) розгорнула Міжнародну місію зі спостереження за всіма виборами в Україні.

Одним з пріоритетних напрямів народної дипломатії КРЦ є спостерігання за виборами та референдумами, тому КРЦ постійно бере участь у моніторинґу виборчого процесу в Україні та додержання виборчих прав українців.

“Як і під час попередніх міжнародних місій КРЦ зі спостереження за виборами в Україні та спеціальної моніторинґової місії КРЦ, КРЦ розгорнув місію з добровольців, щоб спостерігати та інформувати”, – заявив Голова міжнародної місії КРЦ.

За більш детальнішою інформацією, співпрацею тощо звертайтеся на crcobservers”равлик”gmail”крапка”com до Владислави Полакової, яка є Координаторкою місії КРЦ.

Довідка: Міжнародна місія КРЦ зі спостереження за виборами в Україні проходить в межах проєкту “КРЦ – корпус спостерігачів на виборах”, спостерігачі якої єдині здійснювали у 2020 та здійснюють у 2021 спостереження за всіма виборами в Україні. Міжнародна місія КРЦ проводить моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надає оцінку виборчій кампанії за повторними та проміжними місцевими виборами. Також міжнародні офіційні спостерігачі КРЦ спостерігають за проміжними виборами народних депутатів України в одномандатних виборчих округах № 50 і № 87.

місія КРЦ

Міжнародна неурядова організація “Координаційний ресурсний центр” (КРЦ) є міжнародним інформаційним об’єднанням, яке здійснює свою діяльність в Україні та державах-членах НАТО й ЄС. Головні проєкти міжнародного об’єднання: Інформаційний портал, Спеціальна моніторинґова місія КРЦ, Соціальне підприємництво, Молодіжний парламент УНС, НАШІ, Екологічне просвітництво, Моніторинґ і відновлення навколишнього середовища, КРЦ – корпус спостерігачів на виборах.