Верховний Суд України: дії Центральної Виборчої Комісії протиправні

Novyny ukraїnśkoju latynkoju

23 травня 2021 Верховний Суд України скасував протокол Центральної Виборчої Комісії від 19 травня 2021 і визнала протиправними дії ЦВК щодо встановлення результатів проміжних виборів народних депутатів України 28 березня 2021 року на 9 виборчому регіоні в одномандатному виборчому окрузі № 87, повідомляє спеціальний кореспондент CRCMedia.

Суд у справі № 9901/173/21 скасував протокол Комісії постійного колегіального державного органу України від 19 квітня 2021.

Доповідають міжнародні спостерігачі КРЦ.

Одночасно Суд України скасував пункти 1 та 2 Постанови ЦВК від 19 травня 2021, якою визнано недійсним голосування на 6 проблемних дільницях, де під час повторного підрахунку члени ОВК виявили розбіжності виборчої документації, зокрема нестачу бюлетеней за за кандидата політичної партії “За майбутнє”, ніж у первинних протоколах дільничних виборчих комісій.

Рішення Суду послідовні та незмінні. Раніше 2 квітня 2021 Велика палата Верховного Суду України у справі № 9901/114/21 скасувала протокол ЦВК від 22 квітня 2021, який підписали 16 членів Комісії.

Зазначають експерти міжнародної спостережної місії КРЦ в Україні.

Щоб остаточно скасувати дискримінацію волевиявлення громадян і наблизити виборчі процеси в Україні до стандарту, Міжнародна місія КРЦ просить законодавчий орган державної влади України, зокрема всіх чотирьохсот п’ятдесят народних депутатів України проголосувати за проведення повторних виборів нардепів в одномандатних виборчих округах № 50 і № 87 та пропонує Президентові України негайно внести до Верховної Ради України подання про дострокове припинення повноважень членів Центральної Виборчої Комісії та сприяти реальним реформам та ефективностям, наприклад, оновити склад всіх чиновників ЦВК, адміністративних працівників ЦВК тощо.

Як повідомляло CRCMedia, Міжнародна спостережна місія КРЦ заявляє про не додержання виборчих прав громадян України в Донецькій області в ОВО № 50 та на 9 виборчому регіоні в одномандатному виборчому окрузі № 87.

У Міжнародній місії КРЦ зазначається, за більш детальнішою інформацією, співпрацею тощо звертайтеся на crcobservers“равлик”gmail“крапка”com до Владислави Полакової, яка є Координаторкою місії КРЦ.

Довідка: Міжнародна місія КРЦ зі спостереження за виборами в Україні проходить в межах проєкту “КРЦ – корпус спостерігачів на виборах”, спостерігачі якої єдині здійснювали у 2020 та здійснюють у 2021 спостереження за всіма виборами в Україні. Міжнародна місія КРЦ проводить моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надає оцінку виборчій кампанії за повторними та проміжними місцевими виборами. Також міжнародні офіційні спостерігачі КРЦ спостерігають за проміжними виборами народних депутатів України в одномандатних виборчих округах № 50 і № 87 та № 184 і № 197.

Цікаво читати: КРЦ запрошує приєднатися до Міжнародної місії КРЦ зі спостереження за виборами в Україні