Верховний Суд України задовольнив апеляцію щодо бездіяльності ЦВК

Верховний Суд

21 квітня 2021 Верховний Суд України у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду задовольнив апеляційну скаргу Центральної Виборчої Комісії України на рішення Шостого апеляційного адміністративного суду від 17 квітня у справі № 9901/108/21, повідомляє спеціальний кореспондент CRCMedia.

Так Верховний Суд України визнав, що Комісія постійного колегіального державного органу України діяла відповідно до принципів належного врядування та передбачувано, обґрунтовано, добросовісно, розсудливо, пропорційно та своєчасно.

Верховний Суд України зазначив, що для визнання бездіяльності протиправною недостатньо одного лише факту неналежного та/або несвоєчасного виконання обов’язкових дій. Важливими є також конкретні причини, умови та обставини, через які дії фактично не були виконані чи були виконані з порушенням строків.

Таким чином була підтверджена правомірність позиції ЦВК та скасувано рішення суду першої інстанції в частині визнання протиправною бездіяльності Комісії щодо встановлення результатів виборів і визнання обраним народного депутата в період з вечора четверга, 15 квітня, до суботи, 17 квітня 2021.

Доповідають міжнародні спостерігачі КРЦ.

Як повідомляло CRCMedia, Міжнародна спостережна місія КРЦ заявляє про не додержання виборчих прав громадян України в Донецькій області в ОВО № 50 та на 9 виборчому регіоні в одномандатному виборчому окрузі № 87.

У Міжнародній місії КРЦ зазначається, за більш детальнішою інформацією, співпрацею тощо звертайтеся на crcobservers”равлик”gmail”крапка”com до Владислави Полакової, яка є Координаторкою місії КРЦ.

Довідка: Міжнародна місія КРЦ зі спостереження за виборами в Україні проходить в межах проєкту “КРЦ – корпус спостерігачів на виборах”, спостерігачі якої єдині здійснювали у 2020 та здійснюють у 2021 спостереження за всіма виборами в Україні. Міжнародна місія КРЦ проводить моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надає оцінку виборчій кампанії за повторними та проміжними місцевими виборами. Також міжнародні офіційні спостерігачі КРЦ спостерігають за проміжними виборами народних депутатів України в одномандатних виборчих округах № 50 і № 87 та № 184 і № 197.

Цікаво читати: КРЦ запрошує приєднатися до Міжнародної місії КРЦ зі спостереження за виборами в Україні