Верховний Суд підтвердив відсутність бездіяльності Центральної Виборчої Комісії

Верховний Суд

До Верховного Суду України, який розміщений у місті Києві надійшла апеляційна скарга кандидата у народні депутати України в ОВО № 87 від політичної партії “СЛУГА НАРОДУ” Василя Вірастюка, повідомляє спеціальний кореспондент CRCMedia.

Позивач Василь Вірастюк 19 квітня 2021 оскаржував рішення Шостого апеляційного адміністративного суду від 15 квітня 2021 року, яким відмовлено в задоволенні позову про визнання протиправною бездіяльності Комісії постійного колегіального державного органу України щодо невстановлення результатів виборів та невизнання його обраним народним депутатом на проміжних виборах 28 березня 2021 року.

У такий спосіб позивач встановлений законом 15-денний строк вважає імперативним, а бездіяльність ЦВК щодо встановлення результатів зазначених виборів – непослідовними.

Верховний Суд України вивчив матеріали справи, заслухав її учасників, дослідив і проаналізував доводи апеляційної скарги та у підсумку погодився з висновками Шостого апеляційного адміністративного суду щодо відсутності підстав для задоволення позову кандидата.

Як повідомляло CRCMedia, Міжнародна спостережна місія КРЦ заявляє про не додержання виборчих прав громадян України в Донецькій області в ОВО № 50 та на 9 виборчому регіоні в одномандатному виборчому окрузі № 87.

Постанова Верховного Суду України є остаточною та не підлягає оскарженню.

Доповідають міжнародні спостерігачі КРЦ.

У Міжнародній місії КРЦ зазначається, за більш детальнішою інформацією, співпрацею тощо звертайтеся на crcobservers”равлик”gmail”крапка”com до Владислави Полакової, яка є Координаторкою місії КРЦ.

Довідка: Міжнародна місія КРЦ зі спостереження за виборами в Україні проходить в межах проєкту “КРЦ – корпус спостерігачів на виборах”, спостерігачі якої єдині здійснювали у 2020 та здійснюють у 2021 спостереження за всіма виборами в Україні. Міжнародна місія КРЦ проводить моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надає оцінку виборчій кампанії за повторними та проміжними місцевими виборами. Також міжнародні офіційні спостерігачі КРЦ спостерігають за проміжними виборами народних депутатів України в одномандатних виборчих округах № 50 і № 87 та № 184 і № 197.

Цікаво читати: КРЦ запрошує приєднатися до Міжнародної місії КРЦ зі спостереження за виборами в Україні