КРЦ запрошує приєднатися до Міжнародної місії КРЦ зі спостереження за виборами в Україні

Міжнародна неурядова організація “Координаційний ресурсний центр”

Пресове повідомлення КРЦ
9 квітня 2021 року

Міжнародна неурядова організація “Координаційний ресурсний центр” (КРЦ) готова направити добровольців до офіційного спостереження за проміжними виборами народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі № 184 та № 197.

28 березня 2021 в Україні в деяких містах та селах у всіх 24 областях України відбувалися місцеві повторні та місцеві проміжні вибори. Одночасно на виборчому регіоні № 5 в одномандатному виборчому окрузі № 50 в Донецькій області та в ОВО № 87 проходили проміжні вибори народних депутатів України. Організація закордонних українців та друзів України “Міжнародна неурядова організація Координаційний ресурсний центр” єдина у світі вислала Міжнародну місію КРЦ за спостереження на всі вибори в Україні.

Раніше повідомлялося, Міжнародна спостережна місія КРЦ заявляє про не додержання виборчих прав громадян України в Донецькій області в ОВО № 50 та на 9 виборчому регіоні в одномандатному виборчому окрузі № 87.

Комісія постійного колегіального державного органу ЦВК призначила 9 квітня 2021 нові проміжні вибори народних депутатів України в одномандатних виборчих округах на південному виборчому регіоні № 16 та черкаському виборчому регіоні № 23 на неділю, 31 жовтня 2021.

У зв’язку з цим, Міжнародна неурядова організація “Координаційний ресурсний центр” просить вашої допомоги добровольцям і запрошує рекомендувати нових осіб із вашої громади й активно приєднуватися до Міжнародної місії КРЦ. Заявки, пропозиції тощо приймаються також на crcobservers@gmail.com”.

Міжнародні спостерігачі КРЦ у рамах Міжнародної місії КРЦ вже спостерігають за підготовкою до виборчого процесу, здійснюють моніторинґ і надають оцінку повторним і проміжним місцевим виборам, проміжним виборам народних депутатів України на виборчому регіоні № 9 та в Донецькій області в ОВО № 50.

“Так, ми закордонні українці, діаспора та друзі України вкотре продовжуємо підвищувати рівень інформованості учасників виборчого процесу та сприяємо більш відкритим і прозорим виборам в Україні”, – додає Голова міжнародної місії КРЦ.

КРЦ приймає звернення від осіб, які 31 жовтня 2021 року:

  • прибудуть в Україну та бажають вести спостереження за ходом виборчого процесу;
  • тимчасово або постійно проживають в Україні та готові приєднатися до Міжнародоної місії КРЦ;
  • готові моніторити висвітлювання ходу виборчого процесу в приватних соцмережах та ЗМІ.

Для того, щоб стати офіційним спостерігачем акредитованим ЦВК України, просимо заповнити цю анкету тут https://forms.gle/rEUuVgMDzxs29fxJ6 або надіслати пропозицію на crcobservers@gmail.com не пізніше 23 квітня, 7 травня або 15 жовтня 2021.

„Після заповнення анкети особи, яка пропонується добровольцем до Міжнародної місії КРЦ зі спостереження за виборами в Україні, з кандидатом зв’язується Координатор місії і тільки після співбесіди пропонує заповнити пакет документів, зокрема анкету за встановленою Центральною виборчою комісією України формою“, – повідомив Голова міжнародної місії КРЦ.

Так само у більшості містах України відбудеться повторне голосування на місцевих виборах, також у деяких областях України обиратимуть міських, сільських голів, депутатів міських, селищних і сільських рад.

З усіма запитаннями щодо Міжнародної місії КРЦ просимо звертатися до Владислави Полакової, координаторки Місії КРЦ або на е-адресу crcobservers@gmail.com.

Звертаємо вашу увагу на Виборчий кодекс України, зокрема на статтю 58 Офіційні спостерігачі, де зазначено, що офіційним спостерігачем не може бути особа, яка є громадянином (підданим) держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом.

Довідка: Міжнародна місія КРЦ зі спостереження за виборами в Україні проходить в межах проєкту “КРЦ – корпус спостерігачів на виборах”, спостерігачі якої єдині здійснювали у 2020 та здійснюють у 2021 спостереження за всіма виборами в Україні. Міжнародна місія КРЦ проводить моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надає оцінку виборчій кампанії за повторними та проміжними місцевими виборами. Також міжнародні офіційні спостерігачі КРЦ спостерігатимуть за проміжними виборами народних депутатів України в одномандатних виборчих окрузі № 184 і № 197.

місія КРЦ

Міжнародна неурядова організація “Координаційний ресурсний центр” (КРЦ) є міжнародним інформаційним об’єднанням, яке здійснює свою діяльність в Україні та державах-членах НАТО й ЄС. Головні проєкти міжнародного об’єднання: Інформаційний портал, Спеціальна моніторинґова місія КРЦ, Соціальне підприємництво, Молодіжний парламент УНС, НАШІ, Екологічне просвітництво, Моніторинґ і відновлення навколишнього середовища, КРЦ – корпус спостерігачів на виборах.