ОВК на виборчому регіоні N9 ЦВК наголосила на необхідності неухильно дотримуватися вимог виборчого законодавства

https://crcmedia.info

2 квітня 2021 відбулося засідання Центральної виборчої комісії України, на якому 13 з 15  (двоє утрималися) присутніх членів Комісії постійного колегіального державного органу вирішили наголосити окружній виборчій комісії на 9 виборчому регіоні на необхідності неухильного дотримання вимог законодавства України про вибори в ході реалізації повноважень щодо підготовки та проведення проміжних виборів народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі № 87 та організації своєї роботи, а також на кримінальній відповідальності за порушення законодавства про вибори, перешкоджання здійсненню виборчих прав громадян, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори.

З метою недопущення порушення прав суб’єктів та учасників виборчого процесу, з метою забезпечити виконання вимог закону щодо порядку щодо строків здійснення виборчих процедур, зокрема стосовно встановлення підсумків голосування на проміжних виборів народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі комісія вважає за потрібне наголосити окружній виборчій комісії на необхідності на неухильно дотримання вимог законодавства України про вибори в ході реалізації повноважень щодо підготовки та проведення проміжних виборів народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі № 87 та організації своєї роботи, а також на кримінальній відповідальності передбаченій кримінальним кодексом України за порушення законодавства про вибори перешкоджанню здійсненню виборчих прав громадян.

Доповів член ЦВК.

Одночасно скаргу довіреної особи кандидата в народні депутати України в ОВО № 87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року Олександра Шевченка від політичної партії “ЗА МАЙБУТНЄ”, члени ЦВК вирішили залишити без розгляду по суті.

Всього ЦВК замінила дев’ять членів Комісії, двічі голову ОВК. До 18:00 год. ОВК здійснила повторний підрахунок виборчої документації з восьми ДВК. Залишається 12 дільниць на повторний підрахунок, яких було ОВК відправлено на перерахунок.

Протоколи ОВК по всіх дільницях, де визнано голосування не дійсним, згідно з закону України про вибори народних депутатів України, які невідкладно вивішуються для загального ознайомлення, у приміщенні окружної виборчої комісії відсутні.

Інформують міжнародні спостерігачі КРЦ.

Як повідомляло CRCMedia, на виборчому регіоні № 5, що в Донецькій області виявлені порушення.

У Міжнародній місії КРЦ зазначається, за більш детальнішою інформацією, співпрацею тощо звертайтеся на crcobservers”равлик”gmail”крапка”com до Владислави Полакової, яка є Координаторкою місії КРЦ.

Довідка: Міжнародна місія КРЦ зі спостереження за виборами в Україні проходить в межах проєкту “КРЦ – корпус спостерігачів на виборах”, спостерігачі якої єдині здійснювали у 2020 та здійснюють у 2021 спостереження за всіма виборами в Україні. Міжнародна місія КРЦ проводить моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надає оцінку виборчій кампанії за повторними та проміжними місцевими виборами. Також міжнародні офіційні спостерігачі КРЦ спостерігають за проміжними виборами народних депутатів України в одномандатних виборчих округах № 50 і № 87.

Цікаво читати: ОВК на виборчому регіоні N9 відновлює свою роботу