Довибори до Верховної Ради на ОВО N87: голова міжнародної місії КРЦ розповів про ситуацію з підрахунком голосів

У ніч з 1 на 2 квітня 2021 на виборчому регіоні № 9 в одномандатному виборчому окрузі № 87 10 членів ОВК проголосувало за те, щоб на виборчій дільниці № 261030 визнати волевиявлення виборців недійним, повідомляє CRCMedia.

Сьогодні, 1 квітня 2021 приблизно о 20:38 годині на окружній виборчій комісії № 87 деякі її члени розпочали підрахунок голосів виборців дільничних виборчих комісій.

Про це повідомив спеціальному кореспондентові CRCMedia голова міжнародної місії КРЦ.

Згідно плану ОВК станом на 00:00 годину мали розглянути виборчу документацію 14 ДВК, розглянуто 2 ДВК.

О 1:28 год. розпочав один член комісії перерахунок підрахунку підрахованих бюлетенів. Два члени комісії починають волати та заявляти, що 100 бюлетенів вкрали.

Міжнародні спостерігачі зауважили, що члени ОВК порахували і виявили всього 277 бюлетенів з голосами “ЗА” у кандидата Олександра Шевченка від політичної партії “ЗА МАЙБУТНЄ”,  але чоловічий голос вигукнув, який сидів поряд голови ОВК, звук подібний на 377 і саме цю цифру було внесено у списки.

О 2:05 год. в приміщені правоохоронні органи.

О 2:08 год. ОВК визнало голосування на виборчій дільниці № 261030 недійсним
, засідання зірвано. Усі голоси, які можна було побачити на сторінках ЦВК, в загальну статистику не буде зараховано.

Голова міжнародної місії КРЦ зазначає, що протоколи ОВК по цій дільниці, які згідно з закону України про вибори народних депутатів України, невідкладно вивішуються для загального ознайомлення у приміщенні окружної виборчої комісії, відсутні.

Загалом кожне ймовірно незаконне рішення ОВК, зокрема голосування та інша робота членів ОВК в період від 28 березня по 2 квітня 2021 підлягає оскарженню. Із самого початку робота майже всіх членів ОВК не відповідає виборчому реґламенту, ані під час голосування щодо прийняття виборчої документації в ВДК, де міжнародні спостерігачі КРЦ побачили відсутність дотримання встановленої послідовності під час винесення пропозицій на голосування.

Інформують експерти міжнародної місії КРЦ.

О 2:35 год. в приміщені, де відбувалася робота членів ОВК, присутні працівники невідкладної швидкої допомоги.

Інформують міжнародні спостерігачі КРЦ.

Як повідомляло CRCMedia, ОВК на виборчому регіоні N 9 відновлює свою роботу.

https://crcmedia.info

Міжнародна місія КРЦ закликала суб’єкти й учасники виборчого процесу та всіх присутніх в просторах ОВК дотримуватися Конституцію України та Виборчого Кодексу України.

Повідомляється, за більш детальнішою інформацією, співпрацею тощо звертайтеся на crcobservers”равлик”gmail”крапка”com до Владислави Полакової, яка є Координаторкою місії КРЦ.

Довідка: Міжнародна місія КРЦ зі спостереження за виборами в Україні проходить в межах проєкту “КРЦ – корпус спостерігачів на виборах”, спостерігачі якої єдині здійснювали у 2020 та здійснюють у 2021 спостереження за всіма виборами в Україні. Міжнародна місія КРЦ проводить моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надає оцінку виборчій кампанії за повторними та проміжними місцевими виборами. Також міжнародні офіційні спостерігачі КРЦ спостерігають за проміжними виборами народних депутатів України в одномандатних виборчих округах № 50 і № 87.