На виборчому регіоні N9 ЦВК знову міняє членів ОВК

https://crcmedia.info

1 квітня 2021 відбулося засідання Центральної виборчої комісії України. Комісія постійного колегіального державного органу одноголосно вирішила внести зміни до складу окружної виборчої комісії, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори.

Одноголосно члени комісії вирішили замінити Іванну Бабій на Руслану Бойків
(Політична партія “Європейська Солідарність”), Олександра Кушлика на Євгена Ковальова (Політична партія “Слуга Народу”) та Олександру Петрик на Надію Павлюк (Політична партія “Європейська Солідарність”).

Так ймовірно ЦВК порушуючи частину третю статті 26 Закону України “Про вибори народних депутатів України” замінила особи, які не можуть бути членами виборчих комісій.

Що написано в статті 26 закону України Про вибори народних депутатів України

3. До складу окружної чи дільничної виборчої комісії не можуть входити кандидати у депутати, представники партій у Центральній виборчій комісії, уповноважені особи партій, довірені особи кандидатів у депутати в одномандатному окрузі, офіційні спостерігачі, посадові та службові особи органів державної влади, органів влади АРК та органів місцевого самоврядування, працівники судів та правоохоронних органів, а також громадяни, які утримуються в установах виконання покарань чи слідчих ізоляторах або мають судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину чи кримінального правопорушення проти виборчих прав громадян, якщо ця судимість не погашена або не знята у встановленому законом порядку.

Окрім того, Комісія у повному обсязі задовільнила заяву про складення повноважень Євгену Ковальову, довіреної особи кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 87 Вірастюка Василя від Політичної партії “Слуга Народу”. Довірена особа виконувала свої функції в період з 25 лютого по 1 квітня 2021 року.

Доповідають експерти міжнародної місії КРЦ.

Як повідомляло CRCMedia, на виборчому регіоні № 5, що в Донецькій області виявлені порушення.

За більш детальнішою інформацією, співпрацею тощо звертайтеся на crcobservers”равлик”gmail”крапка”com до Владислави Полакової, яка є Координаторкою місії КРЦ.

Довідка: Міжнародна місія КРЦ зі спостереження за виборами в Україні проходить в межах проєкту “КРЦ – корпус спостерігачів на виборах”, спостерігачі якої єдині здійснювали у 2020 та здійснюють у 2021 спостереження за всіма виборами в Україні. Міжнародна місія КРЦ проводить моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надає оцінку виборчій кампанії за повторними та проміжними місцевими виборами. Також міжнародні офіційні спостерігачі КРЦ спостерігають за проміжними виборами народних депутатів України в одномандатних виборчих округах № 50 і № 87.