ОВК на виборчому регіоні N9 відновлює свою роботу

Оновлено 1.4.2021 04:40

31 березня 2021 на виборчому регіоні № 9 в одномандатному виборчому окрузі № 87 окружна виборча комісія о 16:15 годині відновила роботу, присутній повний склад всіх членів комісії. О
16:30 оголошено перерву “timeout”, повідомляє спеціальний кореспондент CRCMedia з посиланням на інформаційне повідомлення міжнародної спостережної місії КРЦ.

“Міжнародні офіційні спостерігачі побачили двох осіб, які відмовилися дотримувати дистанції та вдягти маски в приміщені ОВК. Після перевірки, ймовірними порушниками постанов ЦВК та епідеміологічних заходів виявилися Народні депутати України 9 скликання Юрій Камельчук від політичної партії “Слуга народу” та Артем Дмитрук”, – інформує Голова міжнародної місії КРЦ.

Вже майже 2 добу заблокована робота ОВК у зв’язку з відсутністю кворуму, 40 дільничних виборчих комісій не можуть здати виборчу документацію, члени дільничних комісій третю добу ночують просто неба, інших помічено в автівках, деякі виснажені перемістилися в сусідні будівлі, наприклад, на виборчу дільницю № 260476 в будинок культури НГВУ “Нафтовик”.

Доповідають міжнародні спостерігачі.

“На виборчому регіоні № 9 в одномандатному виборчому окрузі № 87 на ОВК о 20:30 годині 31 березня 2021 розпочали приймати та розпаковувати виборчу документацію від дільничних комісій”, повідомляє Міжнародна місія КРЦ на ФБ сторінці об’єднання.

Станом на 20:30 год. на ОВК опрацьовано 70 протоколів ДВК, виявлені граматичні помилки, технічні помилки, різні дати тощо, всього 46 помилок.

О 22:50 год. окружна виборча комісія прийняла ймовірно незаконне рішення щодо відтермінування прийняти чергову виборчу документацію. Роботу ОВК знову зірвано.

“Не закінчили одну дільницю, без пояснень та вагомих обґрунтувань, після перерви перейшли до іншої”, – доповідають міжнародні спостерігачі КРЦ.

ОВК немає повноважень, на свій розсуд, без завершення прийняття виборчої документації однієї дільничної комісії, переходити до приймання документів від іншої ДВК. В статтях 93 та 94 закону Про вибори народних депутатів України зазначено, що процедура прийняття виборчої документації здійснюється поетапно та зазначено порядок прийняття та розгляду документів дільничних виборчих комісій окружною виборчою комісією.

Доповідають міжнародні спостерігачі.

О 23:15 год. без голосування та прийняття рішень членів комісії голова ОВК оголосив перерву на невизначений термін, роботу комісії відновлено о 23:38 годині.

Голова ОВК Андрій Лозинський зауважив, що на уточнення з різними помилками відправлено 7 протоколів, дільнична комісія має цю помилку виправити.

О 01:02 год. 1.4.2021 на пропозицію члена комісії почали приміщення ОВК готувати до кращих умов. Голови ОВК немає в приміщені голосування.

О 1:35 год. 1.4.2021 голова ОВК Андрій Лозинський разом з двома членами комісії виходить головним входом. Засідання зірвано.

О 1:48 1.4.2021 голова ОВК повернувся на своє робоче місце. Також на ОВК з’явилися неідентифіковані особи у супроводі народного депутата України 9 скликання Миколи Тищенко, заступника голови фракції “Слуга народу”, який почав у ненормальний спосіб вчинити ймовірно незаконні дії та фізично заважати відновити роботу членам комісії.

О 2:42 год. 1.4.2021 комісія вирішила в черговий раз припинити свою роботу та закликала всіх повернутися на ОВК після перерви на 11:00 год. першого квітня 2021 року.

О 2:46 год. 1.4.2021 комісія вирішила створити документи щодо 2 постанов, голова ОВК Андрій Лозинський відсутній в приміщені голосування.

О 4:01 год. 1.4.2021 представники охоронних органів України повідомили голові ОВК про ймовірні незаконні дії Комісії і що у разі залишення ОВК, на всіх членів комісії будуть складені відповідальні акти та буде його притягнено до кримінальної відповідальності.

Члени виборчих дільних комісій, яким безпідставно відмовлено головою ОВК у прийнятті виборчої документації, вимагають продовження безперервної роботи ОВК.

О 4:28 год. 1.4.2021 всі члени ОВК разом з очільником ОВК покинули свої робочі місця та виходять з будівлі ОВК.

О 4:37 год. 1.4.2021 до ОВК під’їжджають спецавтівки з надписами “Поліція”. В приміщені ОВК на першому поверсі залишаються деякі члени ДВК.

Інформують міжнародні спостерігачі.

ЦВК у межах своєї компетенції вживає всіх необхідних заходів для розблокування роботи окружної виборчої комісії та декларативно забезпечує прийняття від дільничних виборчих комісій виборчої документації, яку 5 добу не можуть деякі члени ДВК здати.

Як повідомляло CRCMedia, на виборчому регіоні № 5, що в Донецькій області виявлені порушення.

Міжнародна місія КРЦ закликає суб’єкти і учасники виборчого процесу та всіх присутніх в просторах ОВК дотримуватися Конституцію та чинне законодавство України, зосібна виконувати вимоги виборчого законодавства України та неухильно дотримуватися протиепідемічних заходів, установлених Порядком здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236.

Виборчі комісії всіх рівнів зобов’язані неухильно дотримуватися санітарних норм та правил, протиепідемічних заходів на всіх етапах виборчого процесу, зокрема і під час підрахунку голосів виборців, встановлення підсумків голосування та результатів виборів, а також під час роботи з виборчою документацією, її акттування, транспортування тощо.

Інформують експерти міжнародної спостережної місії КРЦ в Україні.

За більш детальнішою інформацією, співпрацею тощо звертайтеся на crcobservers”равлик”gmail”крапка”com до Владислави Полакової, яка є Координаторкою місії КРЦ.

https://crcmedia.info

Довідка: Міжнародна місія КРЦ зі спостереження за виборами в Україні проходить в межах проєкту “КРЦ – корпус спостерігачів на виборах”, спостерігачі якої єдині здійснювали у 2020 та здійснюють у 2021 спостереження за всіма виборами в Україні. Міжнародна місія КРЦ проводить моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надає оцінку виборчій кампанії за повторними та проміжними місцевими виборами. Також міжнародні офіційні спостерігачі КРЦ спостерігають за проміжними виборами народних депутатів України в одномандатних виборчих округах № 50 і № 87.