Міжнародні спостерігачі від КРЦ фіксують у день виборів агітацію

Донецька область
Акредитовані спостерігачі Центральною Виборчою Комісією України від Міжнародної неурядової організації „Координаційний ресурсний центр“ (КРЦ) перебуваючи 28 березня 2021 у виборчому регіоні № 5, побачили стихійну зовнішню рекламу та агітацію від Андрія Аксьонова (політична партія “Порядок”), Валентина Рибіна (Політична партія “ПАРТІЯ ШАРІЯ”), Вікторії Шилової (Політична партія “Держава”), Надії Масло (Політична партія “ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК”) та Юлії Кузьменко (Політична партія “ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ”).

Крім цього, міжнародні спостерігачі від КРЦ на територіях Добропільського та Покровського районах і Мирноградської міської ради побачили політичну рекламу іноземною мовою, яка може суперечити Конституції України та законам України ймовірно від Андрія Аксьонова (політична партія “Порядок”) та Вікторії Шилової (Політична партія “Держава”).

Фото: Чесно

У такий спосіб, наприклад, кандидати від політичних партій по округу № 50 проігнорували Закон України “Про рекламу”, який забороняє розклеювання кожної реклами у невстановлених місцях і поширювати любу рекламу іноземною мовою”, повідомив Голова міжнародної місії КРЦ.

Що написано в частині 7 закону України Про рекламу:

Стаття 8. Загальні вимоги до реклами
7. Розміщення реклами та/або рекламних засобів на підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (у тому числі опорах) зовнішнього освітлення забороняється.

Як і будь-яка стихійна зовнішня реклама, політична реклама на зовнішній поверхні будинків, будівель, споруд, на парканах, огорожах, на стовпах, підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (і опорах) зовнішнього освітлення та деревах, не тільки псує естетичний вигляд міста, а карається законом. Це передбачено статтями 140 та 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Доповідають експерти міжнародної місії КРЦ.

Івано-Франківська область
В Івано-Франківському, Коломийському та Надвірнянському районах Івано-Франківської області, міжнародні офіційні спостерігачі побачили стихійну зовнішню рекламу від самовисуванців Михайла Ноняка та Сергія Сивачука.

„Ми бачили агітацію в день тиші, найбільш її зафіксовано на головних вулицях міст. Сьогодні під час голосування помітна стихійна зовнішня реклама та політична агітація у невстановлених місцях“.

Як повідомляло CRCMedia, з 8 лютого 2021 Міжнародна неурядова організація “Координаційний ресурсний центр” (КРЦ) розгорнула Міжнародну місію зі спостереження за всіма виборами в Україні.

Станом на 27 березня 2021 з початку виборчої кампанії у Національної поліції в Донецькій області зареєстровано 36 повідомлень щодо можливих порушень виборчого законодавства, відкрито три кримінальних проваджень за фактами перешкоджання здійсненню виборчого права, складено три протоколи про вчинення адміністративних правопорушень.

Яка кількість надійшла повідомлень про порушення виборчого законодавства з початку виборчої кампанії в ОВО № 87 до поліції в Івано-Франківській області, органи Національної поліції України, не повідомляють.

За більш детальнішою інформацією, співпрацею тощо звертайтеся на crcobservers”равлик”gmail”крапка”com до Владислави Полакової, яка є Координаторкою місії КРЦ.

Довідка: Міжнародна місія КРЦ зі спостереження за виборами в Україні проходить в межах проєкту “КРЦ – корпус спостерігачів на виборах”, спостерігачі якої єдині здійснювали у 2020 та здійснюють у 2021 спостереження за всіма виборами в Україні. Міжнародна місія КРЦ проводить моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надає оцінку виборчій кампанії за повторними та проміжними місцевими виборами. Також міжнародні офіційні спостерігачі КРЦ спостерігають за проміжними виборами народних депутатів України в одномандатних виборчих округах № 50 і № 87.

Цікаво читати: Найсильніший чоловік світу з України