31 жовтня вибори проходитимуть у звичайному режимі, наявність масок, ручок, сертифікатів або тестів не обов’язкове

Пресове повідомлення КРЦ
30 жовтня 2021 року

На 31 жовтня 2021, крім позачергових виборів міського голови Харкова, призначені вибори міських, селищних та сільських голів ще у восьми регіонах. Паралельно у Херсонській та Черкаській областях заплановано провести проміжні вибори народних депутатів. Виборчі дільниці відкриються о 8 годині ранку і працюватимуть до 20 години вечора.

Не зважаючи на політично-економічні обмеження по всіх території України, в Україні не буде запроваджено додаткових неконституційних карантинних заходів, які перешкоджатимуть волевиявлення громадян.

Звертаємо вашу увагу на Виборчий кодекс України та Конституцію України, зокрема на статтю 38, де зазначено, що громадяни України мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Відповідно до виборчого законодавства України виборчі права можна обмежити та вибори скасувати лише у разі введення в Україні або окремих місцевостях надзвичайного чи воєнного стану, який затверджується рішенням Верховної Ради України і погоджується Президентом України.

У Міжнародній місії КРЦ зазначають, що станом на 30 жовтня 2021 в Україні не було введено жодного стану.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 № 846 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641” затверджено Порядок здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів.

Для виборців рекомендовано (відповідно до рекомендації Міністерства охорони здоров’я):
–  обробити руки дезінфікуючим засобом перед входом у приміщення та після нього;
–  перебувати у респіраторі чи масці, таким чином, щоб вона закривала ніс і рот;
–  мінімізувати час знаходження у приміщенні;
–  утриматись від перебування у приміщенні для голосування з дітьми;
–  за можливості використовувати особисту ручку.

Члени комісії постійного колегіального державного органу України 12 жовтня 2021 року прийняли чергову постанову № 404 Про заходи щодо створення належних умов для безпечної організації та проведення виборів 31 жовтня 2021 року.

Відповідно до правил, щоб отримати бюлетень та успішно проголосувати у, будь якій, так званій зоні, навіть у червоній, потенційному громадянину України зі статусом виборцям необхідно мати лише обов’язковий документ, що засвідчує особу. Це зазвичай паспорт громадянина України у вигляді паспортної книжечки або пластикової картки або інші документи, зокрема тимчасове посвідчення громадянина України або картка (довідка) установи виконання покарань або слідчого ізолятора або військовий квиток (для військовослужбовців строкової служби).

Інші документи, зокрема наявність е-паспорта в застосунку Дія не є підставою для отримання бюлетеня, зазначають експерти Міжнародної місії КРЦ.

“Для успішного отримання бюлетеня виборець повинен мати з собою паспорт громадянина України і все. Жодне законне рішення, постанова, закон України тощо не містить інших обов’язкових вимог. Наприклад наявність сертифікатів, або ПЛР-тестів чи тестів на антиґен, особиста ручка, маска або респіратор, не є обов’язковими атрибутами потенційного виборця”, – інформує Голова міжнародної місії КРЦ.

Довідка: Міжнародна місія КРЦ зі спостереження за виборами в Україні проходить в межах проєкту “КРЦ – корпус спостерігачів на виборах”, спостерігачі якої єдині здійснювали у 2020 та здійснюють у 2021 спостереження за всіма виборами в Україні. Міжнародна місія КРЦ проводить моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надає оцінку виборчій кампанії за позачерговими, повторними та проміжними місцевими виборами. Також міжнародні офіційні спостерігачі КРЦ спостерігатимуть за проміжними виборами народних депутатів України в одномандатних виборчих окрузі № 184 і № 197.

Організація закордонних українців і друзів України “Міжнародна неурядова організація Координаційний ресурсний центр“ (КРЦ) є міжнародним інформаційним об’єднанням, яке здійснює свою діяльність в Україні та державах-членах НАТО й ЄС. Головні проєкти міжнародного об’єднання: Інформаційний портал, Спеціальна моніторинґова місія КРЦ, CRCmedia, КРЦ – корпус спостерігачів на виборах, Соціальне підприємництво, Портал українських культурних ресурсів, Молодіжний парламент УНС, CRCradio, UKRmemorial – українські поховання, пам’ятники, барельєфи, НАШІ, Екологічне просвітництво, Моніторинґ і відновлення навколишнього середовища, День із закордонним українцем.