ЦВК вдруге припинила всі ініціативи щодо проведення всеукраїнських референдумів

міжнародні спостерігачі КРЦ
ЦВК, фото ілюстративне

30 листопада 2021 відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії України. Комісія постійного колегіального державного органу вирішила знову припинити всі 5 ініціатив щодо проведення всеукраїнських референдумів, повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори.

Як повідомляло раніше CRCMedia, у ЦВК знову зареєстрували 5 ініціативних груп.

Також у ЦВК 11 червня 2021 відмовили зареєструвати ініціативну групу всеукраїнського референдуму з питання “Чи підтримуєте Ви заборону продажу земель сільськогосподарського призначення будь-кому, крім держави Україна?”, яку публічно підтримувала партія Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина“.

Головною причиною відмови було те, що ініційоване питання по суті збігалось з питанням “Чи підтримуєте Ви можливість продажу земель (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення в Україні?“ раніше зареєстрованої ініціативної групи, яку 13 серпня 2021 разом з іншими чотирма питаннями скасовано.

14 травня 2021 ЦВК зареєструвала перших 5 ініціативних груп всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, які збирали підписи виборців для винесення на всеукраїнський референдум з питань продажу землі й об’єктів стратегічної власності України, продажу українського блакитного палива, легалізацію наркотиків маригуани та грального бізнесу.

Паралельно від 14 травня по 2 липня члени Комісії порушуючи чинне законодавство України, зокрема закон України “Про всеукраїнський референдум” унеможливлювали реєструвати міжнародні місії й акредитовувати потенційних міжнародних спостерігачів.

Доповідають експерти міжнародної місії КРЦ.

13 серпня 2021 відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії України. Члени Комісії вирішили припинити всі 5 ініціатив щодо проведення всеукраїнських референдумів.

26 серпня 2021 у ЦВК України вирішили зареєструвати нових 5 ініціатив щодо проведення всеукраїнських референдумів.

Комісія дозволила організовувати збір підписів виборців в період з 27 серпня до 24 листопада 2021 року включно для винесення на всеукраїнський референдум з наступних питань:

“Чи підтримуєте Ви можливість продажу земель (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення в Україні?”;

“Чи підтримуєте Ви приватизацію шляхом продажу об’єктів великої приватизації в Україні?”;

“Чи підтримуєте Ви пропозицію, щоб газ, який видобувається на території України, постачався громадянам України з метою використання у побутових потребах та державним і комунальним підприємствам, установам і організаціям за ціною, яка включає ціну його видобутку та надбавку до ціни видобутку не більше ніж 30 відсотків?”;

“Чи підтримуєте Ви легалізацію грального бізнесу в Україні?”;

“Чи підтримуєте Ви легалізацію наркотику марихуана в Україні?”.

Всі ініціативні групи мали 90 днів, щоб зібрати 3 млн підписів громадян України на підтримку ініціативи проведення референдуму і передати підписні листи та протокол про підсумки збору підписів Комісії, однак ці документи жодна з 10 ініціативних груп, згідно слів Комісії, не надала.

Підсумували у міжнародній місії КРЦ.

“Так, ми закордонні українці, діаспора та друзі України вкотре продовжуємо підвищувати рівень інформованості, сприяємо більш відкритим і прозорим виборам та референдумам в Україні. За встановленням всеукраїнських референдумів спостерігає одна Міжнародна місія КРЦ з офіційними спостерігачами”, – додає очільник міжнародної місії КРЦ.

Міжнародна неурядова організація “Координаційний ресурсний центр” направила добровольців до офіційного спостереження за збором підписів на підтримку референдумів в Україні, їх перевіркою та за ходом процесу встановлення всеукраїнського референдуму в межах загальнодержавного округу з всеукраїнського референдуму.

Спостереження відбувається в рамах Спеціальної моніторинґової місії КРЦ.

Довідка: Міжнародна неурядова організація “Координаційний ресурсний центр” (КРЦ) є міжнародним інформаційним об’єднанням, яке здійснює свою діяльність в Україні та державах-членах НАТО й ЄС. Головні проєкти міжнародного об’єднання: Інформаційний портал, Спеціальна моніторинґова місія КРЦ, CRCmedia, КРЦ – корпус спостерігачів на виборах, Соціальне підприємництво, Портал українських культурних ресурсів, Молодіжний парламент УНС, CRCradio, UKRmemorial – українські поховання, пам’ятники, барельєфи, НАШІ, Екологічне просвітництво, Моніторинґ і відновлення навколишнього середовища, День із закордонним українцем.