Товариство “ПРОСВІТА” припинило свою діяльність

Канадійська асоціація, яка займалася українцями офіційно припинила свою діяльність. Це сталося у Вінніпезі з Українською Асоціацією Читальні “ПРОСВІТА”, повідомляє спеціальний кореспондент CRCMedia ‒ новини європейської діаспори.

Об’єднання української діаспори Канади проіснувало 115 літ.

Раніше на сторінках місцевої преси Ю. Носик повідомив: “Управа Читальні “Просвітa” у Вінніпеґу дає до відомa про розв’язaння Товaриства тa зaкінчення діяльности Читaльні, які існувaли від 1905-2020 рр., мaючи 115 років зaслуги! Читaльня булa однa із нaйстарших оргaнізaцій у Кaнaді, якa підпералa укрaїнську культуру, освіту тa трaдиції і велику прислугу зробилa у просвічення укрaїнців у Вінніпеґу, Мaнітобі і Кaнaді”.

Члени однієї із найстарших організацій у Канаді піклувалися про Рідну Школу, фінансово помагали поважним українським організаціям, спонсорували видання журналів, книжок, енциклопедій та створення кінострічок.

При Читальні функціонував хор, підтримувалися танцювальні групи Василя Авраменка та Л. Нижанківської, лунали доповіді визначних промовців. Активно діяв Клюб книголюбів у своєму приміщені, проходили літературні вечірки, дискусії та розмови на різні теми.

Довідка: Українська Асоціація Читальні “ПРОСВІТА” проіснувала з 1905 по 2020. Головним проєктом асоціації була Рідна Школа. У Рідній Школі функціонували розмовна кляса для канадський дітей та кляса української мови для дорослих. Сам будинок Читальні був проданий за часів відновленої незалежности України, діаспорну бібліотеку спакували і переслали у спеціальні фонди в Україну.

Відтак, Дирекція Читальні винаймали приміщення, де відбувалися суботні курси Рідної школи для українських та канадійських учнів. Члени використовували сучасні технології, нові методички, а школярі найсучасніші комп’ютери.

Цікаво читати: Алла Польова: За кордоном немає жодної школи з викладанням предметів українською