Юрій Андрухович лауреат премії Вацлава Буріана

Українського письменника Юрія Андруховича відзначили премією імені Вацлава Буріана в категорії за культурний внесок у центральноєвропейський діалог, повідомляє CRCMedia з посиланням на запрошення організаторів.

Церемонія вручення премії відбудеться 28 вересня 2019 року у моравському місті Оломоуц. Після церемонії довершиться бесіда та концерт польського угрупування Карбідо за участи Юрія Андручовича – українського поета, перекладача, прозаїка й есеїста зі західноукраїнського містечка Івано-Франківська.

Премію в категорії Поезія присудили Максові Чоллеку з Німеччини, премію глядачів отримала Юлія Фіедорчук з Польщі. Всі лауреати також отримають винагороду по 1000 євро (ред. 26000 грн).

Довідка: Щорічна премія Вацлава Буріана заснована, недавно, в 2016 році на почесть видатного журналіста, перекладача та поета з Пршерова. Міжнародне журі висуває чотирьох кандидатів з Польщі, Словаччини, Чехії та німецькомовної Європи. Є дві категорії – за поезію та за культурний внесок у центральноєвропейський діалоґ.