Празький Форум КРЦ

З 4 по 10 червня 2018 р. в Чеській Республіці проходив Празький Форум Координаційного Ресурсного Центру.

Головними подіями Форуму стали презентація проєктів КРЦ, які стартували вже цього місяця, офіційне відкриття редакції “CRCMedia” і виконання статутних заходів.

КРЦ започаткував сім актуальних проєктів для української європейської громади, які реалізуються в режимі реального часу.

CRCMedia – новини європейської діаспори
Мета проєкту: оптимізація інформаційного простору на теренах Європи у сфері консолідованого формування позитивного іміджу української національної спільноти.

День із закордонним українцем
Мета проєкту: формування консолідованого позитивного іміджу української національної спільноти на основі життєвого опиту і досягнень закордонних українців.

Молодіжний парламент української національної спільноти
Мета проєкту: відповісти на нові виклики 21 століття, що стоять перед молоддю в сучасному поліетнічному, інформаційному й екологічному суспільстві, у контексті важливих змін на шляху загального розвитку громадського демократичного правового суспільства.

КРЦ корпус спостерігачів на виборах
Мета проєкту: забезпечення справедливого виборчого процесу відповідно із загальноприйнятими міжнародними стандартами щодо захисту громадянських і політичних прав людини на парламентських та президентських виборах в Україні.

Мета наступних трьох проєктів „Портал українських культурних ресурсів“ та „Українські громади Європи“ є оптимізація інформаційного простору на теренах Європи у сфері консолідованого формування позитивного іміджу української національної спільноти. Зокрема у проєкті “Портал Українець у Європі”  це сприяння нерезидентам українцям у країнах перебування.

Основні етапи проєктів включають: проведення моніторинґу, створення пулу партнерів, структурування інформації, проведення тренінгів і консультацій, створення зворотного зв’язку та включення в проєкт нових учасників.

У рамах реалізації проєктів під час проведення Форуму було відкрито редакцію “CRCMedia”, проведено тренінги “Комплексний курс для міжнародних спостерігачів” та з проєктного менеджменту.

Під час візиту до Праги, учасники Форуму зустрілися з провідними лідерами українських організацій, побували на зустрічі з членами Об’єднання українських письменників Словаччини і на презентації діяльності Будинку національних меншин під час Празької музейної ночі.

За висновком учасників, Форум виконав важливу роль стартового майданчика для подальшого розвитку міжнародної діяльності КРЦ.