Нові правила в’їзду в Україну

Кабінет Міністрів України, вулиця Михайла Грушевського, 12/2, Київ

2 червня 2021 вищий орган виконавчої влади України затвердив постанову № 583, згідно якої внесені зміни та корективи до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (Офіційний вісник України, 2021 р., № 1, ст. 14, № 17, ст. 664, № 19, ст. 811, № 27, ст. 1442, № 31, ст. 1786, № 35, ст. 2100, № 38, ст. 2283), повідомляє спеціальний кореспондент CRCMedia ‒ новини європейської діаспори.

Тепер всі категорії українців (ред. громадяни України та іноземці з посвідченням закордонного українця) разом з громадянами України й іноземцями зможуть перетнути український кордон на підставі негативного експрес-тесту на антиґен коронавірусу SARS-CoV-2 (RAT), негативного результат тесту на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (PCR) або документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях.

Свідоцтва, сертифікати, довідки тощо мають містити інформацію українською або іноземною англійською чи російською мовами, що проведене тестування було зроблено професійною та компетентною особою не більш як за 72 години до в’їзду в Україну.

Інформують міжнародні експерти спеціальної моніторинґової місії Координаційного Ресурсного Центру (КРЦ) в Україні.

“Основна зміна настане 8 червня 2021 у переліку документів, які визнаватимуть на кордоні, їх розширено до трьох. Крім ПЛР тесту, нововведення антиґенні тести та документ, який підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, зосібна це Pfizer (BioNTech), Johnson & Johnson’s Janssen, AstraZeneca (Covishield, Індія), AstraZeneca (SKBio, Південна Корея), Moderna, Sinopharm, CoronaVac (Sinovac). Інші види вакцинацій не дають право подорожуючим на в’їзді в Україну”, – доповідає очільник спеціальної моніторинґової місії КРЦ.

При відсутності тесту або вакцинації громадянам України й іноземцям з посвідкою на постійне проживання в Україні надається право встановити додаток Вдома та відправитися на 14-денну самоізоляцію, яку можна завершити достроково, отримавши негативний результат тесту на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (PCR).

Цікаво читати: КРЦ запрошує приєднатися до Міжнародної місії КРЦ зі спостереження за виборами в Україні