Українець знепритомнів на роботі. Польський роботодавець перевіз його в ліс. Людина мертва

Українця покинули вмирати. Його знайомі: “До Поляка би так не ставилися”, повідомляє CRCMedia з посиланням на журналістське розслідування “Gazeta Wyborcza”.

Коли тридцятишестирічному Василю Ч. з України стало погано на роботі і він знепритомнів, власниця польської фірми вивезла українця до 125 км віддаленого лісу та залишила. Труп, як пізніше встановила поліція, громадянина України знайшли 13 червня гайники у лісі неподалік міста Вонґровєц у Великопольському воєводстві північно-західної Польщі.

Ґастарбайтери, які в той час також перебували в цеху, благали польку викликати лікаря. Однак роботодавиця заявила, що вже неробочий час (було близько 17:00) і що сама вирішить проблему.

Сьогодні 24 червня 2019 року речник великопольської поліції Анджей Боровяк повідомив: “Кільканадцять днів тому у лісі неподалік Вонґровця знайшли тіло чоловіка. Поліцейські, які взялися за справу, ідентифікували померлого. Ним виявився 36-річний громадянин України. Чоловік працював на підприємстві з виробництва трун неподалік міста Новий Томишль”.

Як з’ясувалося, ґастарбайтер приїхав з м. Снятина Івано-Франківської області до Польщі чотири місяці тому.

Далі А. Боровяк розповів: “Поліцейські з’ясували, що у спекотний день чоловіку стало погано на роботі і він знепритомнів. Коли інші працівники повідомили власницю, вона заборонила викликати швидку і наказала всім йти додому. Потім виявилося, що непритомний чоловік зник з терену закладу. Не було його також вдома, де мешкав. За дивних обставин зник також один з українців, котрий з ним мешкав і працював”.

Ще А. Боровяк підкреслив, що правоохоронці почали також розшукувати українця, який зник після інциденту. За декілька днів вони виявили його в одному з гостелів в Ломжі.

Польський роботодавець Grażyna F.

Польку, яка не допомогла своєму робітнику з України взяли під варту. Прокурор розглядає справу як ненадання допомоги обмерлому, а також ненавмисному спричиненні смерті. Власниці фірми загрожує лише 5 років за ґратами.

Кореспонденти CRCMedia моніторять ситуацію. Зафіксовано непоодинокі випадки, коли громадяни Польщі відмовляють надавати невідкладну медичну допомогу українцям.

У Вєлькопольскому воєводстві, де сталася трагедія, вкрай невтішна ситуація. З масовим зростанням порушень прав трудівників-мігрантів з України не впорався навіть Почесний консул України у Познані Вітольд Хоровський, який подав у відставку. Свої зобов’язання перед українцями і обов’язки консула виконуватиме до кінця серпня.

Передає познанський кореспондент CRCMedia.

В Познані та околиці живе понад 100 тисяч громадян України. У Великопольському воєводстві цифра в тричі більша – нараховується понад 300 тисяч громадян.

За даними статистів на території Польщі перебуває від 1 до 2 млн українських працівників, що наданий момент становить близько 7 % від усього населення Польщі. До 200 тисяч працюють на так званий безвіз, що є протизаконно, як в Польщі, так і в інших країнах-членах Європейського Союзу.

Пряма мова: Польське радіо

Джерело: Gazeta Wyborcza / CRCMedia, вл. інф.