Місія зі спостереження за виборами президента України

Оголошення.
Є ще кілька вільних місць. Особи, зацікавлені в участі у якості міжнародних спостерігачів, можуть звертатися до керівника польської місії Романа Біласа; тел. 0(94) 342-64-70 (Секретаріат Ради філії Українців у Кошаліні, Пілсудського, 6/1, е-пошта romanbd@poczta.onet.pl).

Чергові вибори Президента України мають відбутися 31 березня 2019 року, згідно із затвердженим календарним планом виборів Центральною виборчою комісією України.

Опитування показують, що вони не принесуть врегулювання в першому турі. Другий тур відбудеться 21 квітня і вже сьогодні у опитуваннях на провідних позиціях: єдиний кандидат від об’єднаних націоналістичних сил України Руслан Кошулинський, комерційний веселун Володимир Зеленський, чинний Президент України Петро Порошенко і колишня прем’єр-міністриня України Юлія Тимошенко.

Об’єднання українців у Польщі у співпраці зі СКУ організовує спостережну місію для першого туру президентських виборів. Термін місії: 29 березня – 1 квітня 2019 року. У рамках проекту планується проведення презентацій та тренінгу з питань коректності виборчого процесу в Україні, зустрічей з представниками українських організацій, які займаються моніторингом виборів та всього виборчого процесу, і безпосередньо пряма участь у спостереженні за виборами на виборчих дільницях 31 березня у Львові та Львівській області.

Організатори польського проекту забезпечують проживання, харчування та транспортування учасників до України. Критерії для набору учасників проекту наступні:

· Бажаний вік учасників 20-40 років;

· Учасник повинен вільно спілкуватися українською мовою і мати громадянство ЄС;

· Вітається досвід моніторингу та спостереження за виборами, наприклад, в Україні;

· Документи, які необхідні для реєстрації у міжнародні спостерігачі:

  1. Анкета особи, яка пропонується ЦВК для реєстрації офіційним спостерігачем від іноземної держави, міжнародної організації на виборах Президента України;
  2. Відсканована копія паспорта апліканта (з фото, персональною інформацією та датою видачі).

У рамках проекту організатори мають намір підготувати близько 150 міжнародних спостерігачів з 20 країн, зокрема з Канади, США, Німеччини, Чехії, Данії, Болгарії, Латвії, Польщі та Словаччини, які знають українську мову і специфіку виборів в Україні. Найбільшою групою будуть спостерігачі з Польщі, приблизно 40-50 чоловік.

Маршрут автобуса з спостерігачами буде наступним: виїзд з Щеціна, потім Познань, Варшава, Люблін до Києва. Польський склад делегації – це люди, які добре знайомі з українською, але також російською й англійською мовами, мають досвід місій спостереження в Україні в 2004, 2007, 2012, 2013, 2014 роках або в Білорусі, знають специфіку та ментальність українських мешканців тощо. Їхня участь у виборах як міжнародні спостерігачі допоможе звести до мінімуму можливі масштабні шахрайства у виборчих приміщеннях, в яких вони будуть перебувати. Крім того, безпосередній постійний моніторинг, участь у виборчих дільницях, а також заяви та повідомлення в засобах масової інформації створить певний психологічний тиск на професійний організаторів фальсифікацій. Йдеться у пресовому повідомленні.

Нагадуємо, на початку березня Міжнародна неурядова організація “Координаційний ресурсний центр” розпочала в місію зі спостереження за виборами в рамках проекту КРЦ – корпус спостерігачів на виборах. Учасники місій УККА та СКУ зі спостереженням за виборами президента України 2019 розпочинають свою роботу вже на початку цього місяця.

Джерело: https://ekoszalin.pl/artykul/19332-Misja-obserwacyjna-na-wybory-prezydenckie-na-Ukrainie | CRCMedia